Bolesti

bolesť hlavy

Bolesť hlavy

bolesť kolena

Bolesť kolena

bolesť konečníka

Bolesť konečníka

bolesť medzi lopatkami

Bolesť medzi lopatkami

bolesť na hrudi

Bolesť na hrudi

bolesť nôh

Bolesť nôh

bolesť oka

Bolesť oka

bolesť okolo pupka

Bolesť okolo pupka

príznak bolesť pod ľavým rebrom

Bolesť pod ľavým rebrom

príznak bolesť pod pravým rebrom

Bolesť pod pravým rebrom

bolesť pri dojčení

Bolesť pri dojčení

Bolesť pri dojčení a samotné bolestivé dojčenie je pomerne častým problémom množstva matiek. Väčšinou je dôsledkom chybnej techniky dojčenia, či iných nezávažných stavov. Čo všetko môže bolesť počas dojčenia spôsobiť? Viac podrobnosti sa dozviete v nasledujúcom článku. (viac…)

bolesť pri ejakulácií

Bolesť pri ejakulácii

bolesť pri nádychu

Bolesť pri nádychu

bolesť pri prehĺtaní

Bolesť pri prehĺtaní

bolesť pri sexe u mužov

Bolesť pri sexe u mužov

Bolesť pri sexe u mužov, alebo lepšie povedať pri pohlavnom styku, rozhodne nie je normálna a môže byť spôsobená rôznymi faktormi. Mužským ťažkostiam je venovaný tento text, ak sa zaujímate o bolestivý pohlavný styk u žien, potom si prečítajte článok tento. Čo všetko môže bolesť pri sexe u mužov spôsobiť? Viac podrobnosti sa dozviete v…

bolesť pri sexe u žien

Bolesť pri sexe u žien

bolesť pri stolici

Bolesť pri stolici

bolesť ramena

Bolesť ramena

Čo spôsobuje bolesť ramena a ako jej môžeme zabrániť? Bolesť v oblasti ramena je veľmi častým problémom. Väčšinou ide o dôsledok preťaženia miestnych svalov a väzov, prípadne o ochorenie ramenného kĺbu. Podceňovať však nesmieme ani stavy, keď bolesť do ramena len vystreľuje a nijako s ním nesúvisí, napríklad pri infarkte myokardu. (viac…)

bolesť semenníkov

Bolesť semenníkov

bolesť ucha

Bolesť ucha

bolesť v krku

Bolesť v krku

bolesť v ľavom boku

Bolesť v ľavom boku

Bolesť v ľavom boku je pomerne častý problém, ktorý zvyčajne súvisí s prekrvením sleziny. Okrem toho sa však môže objaviť aj u chorôb vylučovacej sústavy a pri bolestiach chrbtice. Čo presne všetko môže spôsobiť bolesť v ľavom boku? Viac podrobnosti sa dozviete v nasledujúcom článku. (viac…)

bolesť v podbrušku

Bolesť v podbrušku

V oblasti podbruška sa v brušnej dutine nachádza žalúdok, pod ním v hĺbke pankreas a priečne touto oblasťou prechádza časť hrubého čreva. Z toho dôvodu je bolesť v podbrušku, v tejto oblasti najčastejšia kvôli nejakému z týchto orgánov. Výskyt prenesenej bolesti z hrudníka je tiež možný. (viac…)

bolesť v slabinách

Bolesť v slabinách

bolesť zápästia

Bolesť zápästia

bolesť zubov

Bolesť zubov

Bolesť zubov je častým problémom a asi ňou aspoň raz v živote trpel skoro každý z nás. Ide o bežný dôvod návštevy zubného lekára, ktorý zvyčajne situáciu rýchlo vyrieši. Je však dobré si uvedomiť, že v niektorých prípadoch bolesť zubov môže súvisieť aj s inými stavmi, ktoré sa zubov prvotne netýkajú (najmä poruchy týkajúce sa…

bolesti brucha

Bolesti brucha

Bolesti brucha sú jedným z najzložitejších príznakov v medicíne. Spadajú síce najmä do okruhu záujmu chirurgov, avšak prejavuje sa nimi aj viacero interných chorôb. Každý aspoň trochu zodpovedný lekár má z bolesti brucha oprávnené obavy. Viacero zdanlivo vážnych prípadov sú úplné banality, z miernych ťažkostí sa naopak môže vyvinúť závažný stav vrátane tzv. náhlych brušných…

bolesti kĺbov

Bolesti kĺbov

bolesti kostí

Bolesti kostí

Bolesti kostí sú pomerne častým príznakom. Kosť je, hoci sa to nezdá, metabolicky veľmi aktívnym orgánom, v ktorom neustále prebieha prestavba. Odbúravanie a novotvorba kostí je dynamický proces, ktorý reaguje na záťaž skeletu. Okrem toho sú kosti dôležitým miestom krvotvorby (kostná dreň). Z toho už akosi vyplýva, že ochorení kostí, ktoré sú spojené s bolesťou,…

bolesti prsníkov

Bolesti prsníkov

Bolesti prsníkov sú pomerne častou sťažnosťou mnohých žien, zvyčajne sú len dôsledkom neškodných stavov, z ktorých najčastejšie sú zmeny hladín ženských hormónov. Za bolesťou sa však môže skrývať aj oveľa vážnejšie ochorenie. (viac…)

bolesti svalov

Bolesti svalov

Bolesti svalov (odborne myalgia) sú veľmi častým príznakom. Zvyčajne ani človeka nevedú k lekárovi, pretože sa jedná o úplne prirodzenú reakciu na namáhanie či preťaženie svalovej sústavy. Okrem toho sa môžu bolesti svalov vyskytovať aj u niektorých vážnych chorôb alebo ako vedľajší účinok niektorých užívaných liekov. (viac…)

bolestivá erekcia

Bolestivá erekcia

Bolestivá erekcia je pre mužov značne nepríjemný príznak, ktorý môže súvisieť s niektorými ochoreniami penisu. V takom prípade je vhodné vyšetrenie urológom, mnohé z porúch vedúce k bolestivej erekcii môžu byť pomerne závažné, na druhú stranu liečiteľné. (viac…)

bolestivé kútiky

Bolestivé kútiky

Bolestivé kútiky sú nepríjemným príznakom, ktorým trpia najmä rôzne oslabení ľudia s nedostatočnou výživou. Ide o trhlinky vznikajúce v ústnych kútikoch, ktoré sú nepríjemne bolestivé, začervenané a niekedy v nich vznikajú trhlinky, ktoré môžu hnisať a krvácať. Bolestivé kútiky sú často prítomné spolu s popraskanými perami. (viac…)

Bolesti