Bolesť pri sexe u mužov

bolesť pri sexe u mužovBolesť pri sexe u mužov, alebo lepšie povedať pri pohlavnom styku, rozhodne nie je normálna a môže byť spôsobená rôznymi faktormi. Mužským ťažkostiam je venovaný tento text, ak sa zaujímate o bolestivý pohlavný styk u žien, potom si prečítajte článok tento. Čo všetko môže bolesť pri sexe u mužov spôsobiť? Viac podrobnosti sa dozviete v nasledujúcom článku.

Príčiny bolesti pri sexe u mužov:


1. Ochorenia penisu

Rôzne choroby penisu môžu zasahovať do sexuálneho života a pôsobiť bolesť pri pohlavnom styku. Najčastejšou poruchou je zúžená predkožka a krátka uzdička. Zúžená predkožka sa navyše môže počas sexu komplikovať vznikom nebezpečnej parafimózy.

Niektorí muži môžu tiež trpieť tzv. Peyronieho chorobou, pri ktorej sa penis deformuje a pri sexe bolí.

Z oveľa vzácnejších ochorení vymenujeme rakovinu penisu, ktorá väčšinou vyzerá ako vred na penise, ktorý môže pri sexe pochopiteľne tiež bolieť.

2. Zápaly pohlavného ústrojenstva

Zápaly prostaty, semenníkov a nadsemenníkov sú veľmi nepríjemné stavy spojené s horúčkou a bolesťou semenníkov. Pohlavná aktivita je veľmi nepríjemná (ak je jej v takejto situácii muž vôbec schopný) a ejakulácia býva tiež značne bolestivá.

3. Infekcia močových ciest

Infekcia močovej trubice spôsobuje pálenie a rezanie pri močení, ale bolesť sa môže objaviť aj počas pohlavného styku. Okrem klasických infekcií môžeme nájsť podobné ťažkosti aj u sexuálne prenosných infekčných ochorení ako je kvapavka, kedy navyše dochádza k hnisavému výtoku z penisu.

4. Zranenie

Počas sexuálnej aktivity môže dôjsť k poraneniu penisu vrátane jeho zlomeniu. Slovo zlomenie nie je celkom presné, pretože v penise nie je žiadna kosť, stav skôr zodpovedá natrhnutiu mäkkých tkanív. Poranenie bolí, krváca, erekcia okamžite vymizne a návšteva urológa je nevyhnutná.

5. Psychika

Bolesť pri sexe u mužov a najrôznejšie ťažkosti počas pohlavného styku môžu byť pochopiteľne spôsobené aj psychickými ťažkosťami. Bolesť z týchto príčin nie je však pre mužov príliš typická, skôr u nich dochádza k poruchám erekcie, tj. penis sa nestoporí, alebo jeho stoporenie nestačí na vykonanie pohlavného styku.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/bolest-pri-sexu-u-muzu

Najnovšie články od MUDr. Jiří Štefánek (zobraziť všetky)

    Použité zdroje: základné zdroje textu

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.