Vyliec.sk > ATC skupina > Analgetiká

Analgetiká

Do ATC skupiny analgetiká patrí:

Acifein

Acifein

Acifein je kombinovaný liek, ktorý sa používa na zmiernenie bolesti. Patrí do skupiny analgetiká a jeho účinnými látkami sú paracetamol, kyselina acetylsalicylová a kofeín. Acifein5 (99.17%) 24 hlasov

Adamon SR

Adamon SR

Adamon SR je liek, ktorý sa používa na liečbu bolesti. Patrí do skupiny analgetiká – anodyná a jeho účinnou látkou je tramadol. Adamon SR5 (99.33%) 30 hlasov

Adolor

Adolor

Adolor je pomerne často predpisovaný liek, ktorý sa využíva v liečbe bolesti. Jedná sa o opiát, ktorého účinnou zložkou je zlúčenina fentanyl.

Coluda

Coluda [Koluda] patrí medzi kombinované preparáty, ktoré sa využívajú v liečbe bolesti. Liek je obľúbenou kombináciou účinnej zlúčeniny paracetamol (obsiahnutá napr. V lieku Paralen) a tramadol (obsiahnutá napr. V lieku Tramal).

Pozrite si a využite aktuálne špeciálne akcie Dr.Max – až do výšky – 40%!
Delparan

Delparan

Delparan patrí medzi kombinované preparáty, ktoré sa využívajú v liečbe bolesti. Liek je obľúbenou kombináciou účinnej zlúčeniny paracetamol (obsiahnutá…

Dolforin

Dolforin

Dolforin je liek, ktorý sa využíva v liečbe bolesti. Jedná sa o opioid, ktorého účinnou zložkou je fentanyl. Patrí do skupiny analgetiká (anodyná). Dolforin5 (99.29%) 28 hlasov

Doreta

Doreta

Doreta je kombinovaný liek, ktorý sa využíva v liečbe bolesti. Patrí do skupiny analgetiká – anodyná a jeho účinnými látkami sú paracetamol a tramadol. Doreta5 (99.26%) 27 hlasov

Mabron

Mabron

Mabron je liek určený na liečbu bolesti. Patrí medzi opioidy a jeho účinnou zložkou je zlúčenina zvaná tramadol. Množstvo chorých túto zlúčeninu užíva samotnú, alebo v rôznych kombinovaných preparátoch. Mabron5 (99.46%) 37 hlasov

Maxalt

Maxalt patrí medzi triptány, čo sú lieky využívané najmä v neurológii. Účinnou zložkou preparátu je zlúčenina rizatriptan.

Migard

Migard patrí medzi triptány, čo sú lieky využívané najmä v neurológii. Účinnou zložkou preparátu je zlúčenina frovatriptan. Migard5 (99.56%) 45 hlasov

Migralgin

Migralgin je liek ktorý patrí medzi lieky proti bolesti (analgetiká). Ide o kombinovaný preparát, ktorý obsahuje tri zlúčeniny – paracetamol, kyselina acetylsalicylová a kofeín. Migralgin5 (99.57%) 46 hlasov

Morphin

Morphin [morfín] je liek s úspechom využívaný u silných bolestí, jeho účinnou zložkou je zlúčenina morfín (presnejšie povedané ide o hydrochlorid morfínu). Morphin5 (99.58%) 48 hlasov

Neo-Caphyl

Neo-Cephyl

Neo-Cephyl je kombinovaný liek, ktorý sa používa proti bolesti. Patrí do skupiny analgetiká a jeho účinné látky sú kyselina acetylsalicylová a kofeín. Neo-Cephyl5 (99.17%) 24 hlasov

Opiodur

Opiodur

Opiodur je liek, ktorý sa využíva v liečbe bolesti. Jedná sa o opioid, ktorého účinnou zložkou je fentanyl. Patrí do skupiny analgetiká (anodyná). Opiodur5 (99.43%) 35 hlasov

Palexia

Palexia

Palexia je liek určený na liečbu bolesti. Patrí medzi modernejšie opioidy  a jeho účinnou zložkou je zlúčenina tapentadol. Palexia4.9 (97.93%) 29 hlasov

Palgotal

Palgotal

Palgotal patrí medzi kombinované preparáty, ktoré sa využívajú v liečbe bolesti. Liek je obľúbenou kombináciou účinnej zlúčeniny paracetamol (obsiahnutá napr. v lieku Paralen) a tramadol (obsiahnutá napr. v lieku Tramal). Palgotal5 (99.31%) 29 hlasov

Palladone SR

Palladone SR

Palladone SR je liek, ktorý sa používa na zmiernenie silnej a dlhotrvajúcej bolesti. Patrí do skupiny analgetiká – anodyná a jeho účinnou látkou je hydromorfón. Palladone SR5 (99.23%) 26 hlasov

Panadol

Panadol je liek, ktorý sa používa na liečbu bolesti, ale aj pri tlmení vysokých teplôt. Patrí do skupiny analgetiká, antipyretiká a jeho účinnou zložkou je paracetamol. Panadol5 (99.35%) 31 hlasov

Paracetamol

Paracetamol patrí do skupiny bežne užívaných liekov, ktorých účinnou zložkou je rovnomenná zlúčenina paracetamol. Paracetamol5 (99.57%) 46 hlasov

Paracut

Paracut patrí do skupiny bežne užívaných liekov, ktorých účinnou zložkou je známa zlúčenina paracetamol. Paracut5 (99.57%) 46 hlasov

Parafizz

Parafizz

Parafizz je liek, ktorý sa používa na liečbu bolesti, ale aj pri tlmení vysokých teplôt. Patrí do skupiny analgetiká, antipyretiká a jeho účinnou zložkou je paracetamol. Parafizz5 (99.29%) 28 hlasov

Paralen

Paralen

Paralen je liek, ktorý sa používa na liečbu bolesti, ale aj pri tlmení vysokých teplôt. Patrí do skupiny analgetiká, antipyretiká a jeho účinnou zložkou je paracetamol. Paralen5 (99.46%) 37 hlasov

Paralgil

Paralgil

Paralgil je liek, ktorý sa používa na liečbu bolesti, ale aj pri tlmení vysokých teplôt. Patrí do skupiny analgetiká, antipyretiká a jeho účinnou zložkou je paracetamol. Paralgil5 (99.31%) 29 hlasov

Paramax

Paramax patrí do skupiny bežne užívaných liekov, ktorých účinnou zložkou je známa zlúčenina paracetamol. Paramax5 (99.55%) 44 hlasov

Paramax Combi

Paramax Combi je liek ktorý patrí medzi lieky proti bolesti (analgetiká). Ide o kombinovaný preparát, ktorý obsahuje dve zlúčeniny – paracetamol a kofeín. Paramax Combi5 (99.55%) 44 hlasov

Paramegal

Paramegal patrí do skupiny bežne užívaných liekov, ktorých účinnou zložkou je známa zlúčenina paracetamol. Paramegal5 (99.59%) 49 hlasov

Parapyrex

Parapyrex patrí do skupiny bežne užívaných liekov, ktorých účinnou zložkou je známa zlúčenina paracetamol. Parapyrex5 (99.13%) 46 hlasov

Relpax

Relpax

Relpax je liek, ktorý sa používa v neurológii na liečbu migrény. Patrí do skupiny antimigreniká, antiserotoniká a jeho účinnou zložkou je eletriptán. Relpax5 (99.31%) 29 hlasov

Sandomigran

Sandomigran

Sandomigran je liek, ktorý sa používa v neurológii na liečbu chronických bolestí hlavy. Patrí do skupiny antimigreniká, antiserotoniká a jeho účinnou látkou je pizotifén. Sandomigran5 (99.31%) 29 hlasov

Saridon

Saridon

Saridon je kombinovaný liek, ktorý sa používa na zmiernenie bolesti. Patrí do skupiny analgetiká a jeho účinnými látkami sú paracetamol, propyfenazón a kofeín. Saridon5 (99.23%) 26 hlasov

Skudex

Skudex

Skudex je kombinovaný liek, ktorý sa používa na liečbu bolesti. Patrí do skupiny analgetiká – anodyná a jeho účinnými látkami sú dexketoprofén a tramadol. Skudex5 (99.26%) 27 hlasov

Targin

Targin

Targin je zaujímavý kombinovaný preparát využívaný u silnejších bolestí, ktorého účinnou zložkou sú derivát morfínu oxykodón a zlúčenina naloxón. Targin sú tablety s predĺženým uvoľňovaním, znamená to, že liečivá sa uvoľňujú dlhšiu dobu. Ich účinok trvá 12 hodín. Liek je to silné analgetikum zo skupiny opioidov. Targin5 (99.13%) 23 hlasov

Tutus

Tutus

Tutus je kombinovaný liek, ktorý sa využíva v liečbe bolesti. Patrí do skupiny analgetiká – anodyná a jeho účinnými látkami sú paracetamol a tramadol. Tutus5 (99.31%) 29 hlasov

Vendal Retard

Vendal Retard

Vendal Retard je liek, ktorý sa používa na liečbu silných bolestí. Patrí do skupiny analgetiká – anodyná a jeho účinnou zložkou je morfín. Vendal Retard5 (99.33%) 30 hlasov

Zaldiar

Zaldiar

Zaldiar patrí medzi kombinované preparáty, ktoré sa využívajú v liečbe bolesti. Liek je obľúbenou kombináciou účinnej zlúčeniny paracetamol (obsiahnutá napr. v lieku Paralen) a tramadol (obsiahnutá napr. v lieku Tramal).

Zaracet

Zaracet

Zaracet patrí medzi kombinované preparáty, ktoré sa využívajú v liečbe bolesti. Liek je obľúbenou kombináciou účinnej zlúčeniny paracetamol (obsiahnutá napr. v lieku Paralen) a tramadol (obsiahnutá napr. v lieku Tramal).

Zolmitriptan

Zolmitriptan

Zolmitriptan je liek, ktorý sa používa v neurológii na liečbu migrény. Patrí do skupiny antimigreniká, antiserotoniká a jeho účinnou zložkou je zolmitriptán. Zolmitriptan5 (99.33%) 30 hlasov

Zomig

Zomig

Zomig je liek, ktorý sa používa v neurológii na liečbu migrény. Patrí do skupiny antimigreniká, antiserotoniká a jeho účinnou látkou je zolmitriptán. Zomig5 (99.43%) 35 hlasov

Analgetiká