Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Oxypro

OxyproOxypro je liek úspešne používaný pri silnej bolesti, pričom jeho aktívnou zložkou je derivát morfínu, ktorý má názov oxykodón.

Princíp


Oxykodón je silný opiát, ktorý pôsobí na opiátové receptory v mozgu a mieche.

Účinne zvyšuje prah vnímania bolesti a spôsobuje, že vnímaná bolesť je viac tolerovateľná.

Využitie

Oxypro sa používa pri liečbe bolesti, ktorá je pre pacienta veľmi silná a nepríjemná. Medzi príklady patria niektoré pokročilé formy rakoviny alebo ťažká a inak nevyliečiteľná bolesť chrbta.

Výhodou je tabletová forma, ktorá vám umožňuje užívať liek aj v domácom prostredí.

Tento liek sa môže používať samostatne alebo v kombinácii s inými liekmi, veľmi účinná je kombinácia s niektorými nesteroidnými protizápalovými liekmi.

Podávanie

Oxypro sa vyrába vo forme tabliet s hmotnosťou 10 až 80 miligramov.

Je k dispozícii iba na tzv. osobitné tlačivo (kvôli návyku a riziku výroby drog) a nesmie sa za žiadnych okolností používať inak ako predpisuje lekár, ktorý ho predpisuje.

Zvyčajná začiatočná dávka pre dospelého je 1 tableta 10 mg dvakrát denne. Táto dávka sa môže ďalej zvyšovať podľa skutočného účinku.

Nevýhody

Oxypro môže spomaliť pohyby čriev, spôsobiť zápchu a nevoľnosť s zvracaním, ako aj zlú pohyblivosť svalstva močového traktu s rozvojom poruchy odtoku moču.

Zorničky pravidelných užívateľov drog majú tendenciu byť zúžené a objavuje sa sucho v ústach.

Ďalej býva prítomná tiež ospalosť a celkový útlm, pri predávkovaní hrozí strata vedomia s ťažkým respiračným útlmom, ktorý môže človeka usmrtiť.

Pretože to je opiát tak z dlhodobého hľadiska je tento liek návykový. Kombinácia s alkoholom sa v žiadnom prípade neodporúča!

Zdroj: https://www.stefajir.cz/oxypro

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button