Vyliec.sk > Liek > Paramax Combi

Paramax Combi

Paramax CombiParamax Combi je liek ktorý patrí medzi lieky proti bolesti (analgetiká). Ide o kombinovaný preparát, ktorý obsahuje dve zlúčeniny – paracetamol a kofeín.


Princíp lieku Paramax Combi

Paracetamol je látka podobná nesteroidným protizápalovým liekom. Nemá síce významný protizápalový účinok, ale účinne tlmí bolesť a znižuje vysokú teplotu. Kofeín zlepšuje protibolestivý účinok paracetamolu a pôsobí stimulačne.

Použitie

Prípravok Paramax Combi je podávaný ako terapia proti bolesti, napríklad pri bolestiach hlavy vrátane migrény, u ortopedických bolestí (akútne záchvaty dny, zápaly šliach, bolesti kĺbov, bolesti chrbta, reumatoidná artritída, stavy po úrazoch, apod.), pri bolestivej menštruácii a pri bolesti zubov.

Podávanie

Tento liek je dostupný bez lekárskeho predpisu. Napriek tomu však musí pacient liek užívať pozorne, aby sa dosiahli čo najlepšie výsledky. Paramax Combi sa vyrába v podobe tabliet o sile 500/65 miligramov (500 mg paracetamolu a 65 mg kofeínu) a bežná dávka pre dospelého človeka je 1 tableta pri ťažkostiach s maximom 4-6 tabliet denne. Rozmedzie medzi užitím jednotlivých tabliet by malo byť viac ako štyri hodiny.

Pozrite si a využite aktuálne špeciálne akcie Dr.Max – až do výšky – 40%!

Dávku 2 tablety naraz môžu užívať deti a mladiství do 15 rokov a osoby s telesnou hmotnosťou nižšou ako 65 kg iba na odporúčanie lekára. Nesmie sa prekročiť denná doporučená dávka 6 tabliet počas 24 hodín.

Preparát sa nesmie podávať deťom mladším ako 12 rokov. Daný preparát neovplyvňuje schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Paramax Combi kombinuje nežiaduce účinky svojich účinných látok, tj. paracetamolu a kofeínu.

Paracetamol môže poškodzovať pečeň, a preto by sa ľudia s chorou pečeňou mali pred nasadením prípravku dohovoriť o jeho vhodnosti a dávke s ošetrujúcim lekárom. Z rovnakého dôvodu nesmie byť liek kombinovaný s alkoholom, pretože toxický efekt na pečeň sa výrazne zvyšuje. Možným dôsledkom môže byť zvýšenie pečeňových testov a teoreticky aj zlyhanie pečene.

Z menej častých nežiaducich účinkov sa objavujú tráviace ťažkosti (nevoľnosť, nechutenstvo a alergické reakcie). Kvôli prítomnosti kofeínu môže Paramax Combi vyvolať nespavosť a búšenie srdca.

Paramax Combi
5 (99.55%) 44 hlasov

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.