Pharmaton Geriavit

Pharmaton GeriavitPharmaton Geriavit je liek, ktorý sa používa pri vyčerpanosti a nedostatku potrebných látok pre správnu funkciu tela. Jeho účinné látky sú vitamín A, vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B12, vitamín C, vitamín D, ženšen, rutozid, lecitín, draslík, horčík, meď, železo, zinok, fosfor, fluór a vápnik.

Princíp lieku Pharmaton Geriavit


Štandardizovaný ženšenový výťažok G115 Pharmaton zvyšuje celkovú úroveň bunkovej aktivity, čo sa prejaví posilnením telesných a duševných funkcií.

Vitamíny, minerály a stopové prvky upravujú a zabraňujú poškodeniu bunkového metabolizmu (látkovej premeny) v záťažových situáciách. Vitamíny B-komplexu sú potrebné pre normálne metabolické funkcie.

Nízky prísun vitamínov, minerálov a stopových prvkov môže spôsobiť poruchy ako sú vyčerpanosť, únava, zníženie vitality, zníženie odolnosti a spomalenie rekonvalescencie (obdobie uzdravovania, zotavovania sa po chorobe).

Tento liek dopĺňa denné nutričné požiadavky a zlepšuje kvalitu života, energiu, vitalitu, kvalitu pamäti, krátkodobej pamäti a znižuje únavu.

Využitie

Pharmaton Geriavit sa odporúča užívať pri príznakoch celkovej únavy, pri pocite fyzického a psychického vyčerpania, prepracovania a pri celkovom nedostatku radu vitamínov a minerálov.

Preparát sa môže podávať i ľuďom, ktorí potrebujú zvýšený príjem vitamínov a minerálov pri dlhšie trvajúcej liečbe niektorého chronického ochorenia.

Podávanie

Pharmaton Geriavit sa vyrába v podobe želatínových kapsúl a bežná dávka pre dospelého človeka je 1 kapsula denne.

Jedna kapsula obsahuje vitamíny, minerály a stopové prvky v množstvách zodpovedajúcich odporúčaným denným dávkam.

Liek je dostupný bez lekárskeho predpisu.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky na predpis, aj voľnopredajné preparáty môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Pharmaton Geriavit má len minimum vedľajších účinkov, ktoré sú navyše prakticky vždy nezávažné.

Medzi najčastejšie patria nevoľnosť, vracanie a bolesti hlavy. Menej často môže spôsobiť hnačku, ale aj závrat či bolesti brucha.

U citlivejších pacientov nie je vylúčený vznik alergickej reakcie, ktorá sa môže prejaviť ako vyrážka alebo svrbenie kože.

Liek by nemali užívať pacienti, ktorí majú hyperkalcémiu (zvýšená hladina vápnika v krvi), hyperkalcúriu (zvýšené vylučovanie vápnika močom) alebo nedostatočnú funkciu obličiek.

Okrem toho nie je určený pre pacientov mladších ako 18 rokov.

Liek obsahuje mliečny cukor – laktózu, a preto nie je vhodný pre pacientov, ktorí sú naň precitlivení. Okrem toho ho nesmú užívať pacienti alergickí na arašidy alebo sóju.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button