Regalen

RegalenRegalen je voľne predajný výživový doplnok, ktorý obsahuje aktívnu zložku extraktu z rôznych bylín. Sú to (lastovičník, repík, lipkavec, horec, bedrovník, skorocel, nátržník, silymarín, púpava, veronika, lomikameň, jablčník, palina a zantozyl).


Princíp lieku Regalen

Extrakt obsahuje veľké množstvo prírodných zlúčenín, ktoré pozitívne pôsobia na organizmus, tráviaci trakt, obličky, pečeň a znižovanie škodlivého oxidačného stresu.

Lastovičník väčší sa osvedčuje pri ťažkých chorobách pečene a žlčníka, pri ekzémoch, alergiách, žlčových kameňoch a astme. Uvoľňuje kŕče a tlmí hnačky.

Repík lekársky sa používa pri zápaloch pečene, žalúdka, čriev a žlčníka, pri srdcovej slabosti a únave.

Lipkavec pravý kladne ovplyvňuje lymfatický systém, činnosť sleziny, pečene a obličiek.

Horec žltý podporuje tvorbu červených a bielych krviniek, užíva sa pri nadúvaní a zlej činnosti žlčníka.

Bedrovník lomikameňový podporuje trávenie a tvorbu žalúdočných štiav, užíva sa pri bronchitíde, močových kameňoch a pri zápale sliznice hrtana.

Bio a Raw potraviny

Skorocel kopijovitý sa užíva pri chorobách pečene, pri žltačke, žlčových kameňoch, zápche alebo pri chronickom zápale priedušiek (bronchitída). Urýchľuje hojenie.

Nátržník vzpriamený je vhodný pri zápale žalúdka, tenkého čreva, pri hnačkách a vnútornom krvácaní. Rozpúšťa žlčníkové a obličkové kamene, podporuje činnosť pečene, pôsobí antibakteriálne a antivírusovo.

Silymarín má vynikajúcim účinok pri liečbe takmer všetkých chorôb pečene. Regeneruje a ochraňuje pečeňové bunky proti prenikaniu niektorých pečeňových jedov.

Púpava lekárska sa aplikuje pri chorobách pečene, pankreasu, žlčníka a obličiek. Čistí krv a črevá. Je veľmi účinná pri cukrovke, žltačke a kožných chorobách. Má protirakovinový účinok.

Veronika lekárska čistí krv, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, užíva sa pri chorobách pečene, obličiek, sleziny a ekzémov.

Lomikameň zrnitý sa užíva pri kameňoch žlčníka a obličiek, plesniach, akné, regenerácii buniek, pri narušenom metabolizme a chorobách pečene, sleziny, kože.

Jablčník obyčajný je účinný pri vnútorných hnisavých procesoch, pri peptickom vrede, srdcovej arytmii, pri zápche, ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, žlčníka a pečene.

Palina abrotská podporuje vylučovanie žalúdočných štiav, zlepšuje metabolizmus, činnosť pečene a je účinná pri horúčkach, plesniach a ochoreniach srdca.

Zantoxyl (sečuánske korenie) pomáha pri liečbe v oblasti pečene, pľúc, sleziny, pankreasu a nervovej sústavy.

Využitie

Regalen je výrobcom odporúčaný pre celkové posilnenie organizmu, stimuláciu metabolizmu a imunitného systému ľuďom so zvýšenou fyzickou aktivitou a ľuďom v strese s vyššou psychickou záťažou.

Podľa výrobcov má aj podstatný detoxikačný efekt, detoxikuje organizmus od škodlivých látok. Taktiež podporuje správnu funkciu tráviaceho systému, pomáha pri alergiách, ochoreniach očí a pôsobí preventívne proti nádorovým ochorenia. Okrem toho zlepšuje činnosť srdca a krvného obehu, čistí krv, ale pomáha aj pri problémoch kože – ekzémy, kožné vyrážky, akné, lupienka .

Treba spomenúť jeho blahodarný účinok na liečbu pečene – regeneruje pečeň po žltačke, infekčnej mononukleóze, pri poškodení alkoholom, toxínmi alebo liekmi, je vhodný pri pečeňovej steatóze – stukovatenie pečene. Jeho využitie nájdeme aj pri obnove a výžive chrupaviek a väziva (šľachy a väzy)

Podávanie

Regalen sa vyrába v podobe kvapiek a zvyčajná dávka pre dospelého človeka je 2-7 kvapiek podávaných 1-3x denne. Pre deti od 12 rokov je bežná dávka 7 kvapiek za deň a deti od 3 rokov 2 kvapky za deň.

Užíva sa pol hodiny pred jedlom alebo po ňom, najlepšie riedené vodou, prípadne nakvapkať na lyžičku a užívať priamo. Na podporu detoxikácie tela je vhodné zvýšiť príjem tekutín. Po 3 týždňoch užívania je potrebné urobiť vždy 1 týždeň prestávku.
Odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

Nevýhody

Regalen zvyčajne nemáva vedľajšie účinky. Ak sa objavia, potom sú navyše prakticky vždy nezávažné. Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno vznik alergickej reakcie, čo však platí pre všetky lieky a doplnky stravy.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Liek by nemali užívať deti mladšie ako 3 roky, tehotné a dojčiace ženy.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.