Vyliec.sk > Liek > Onbrez Breezhaler

Onbrez Breezhaler

Onbrez BreezhalerOnbrez Breezhaler je liek, ktorý sa používa na uľahčenie dýchania v dôsledku ochorenia pľúc nazývaného chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP). Patrí do skupiny bronchodilatanciá a jeho účinnou látkou je indakaterol.


Princíp lieku Onbrez Breezhaler

Indakaterol po inhalácii uvoľňuje svalstvo v stenách drobných priechodov vzduchu v pľúcach, prieduškách. Pomáha tak otvárať dýchacie cesty, čím sa uľahčuje prúdenie vzduchu dnu aj von.

Využitie

Onbrez Breezhaler sa používa na uľahčenie dýchania u dospelých pacientov, ktorí majú ťažkosti s dýchaním v dôsledku ochorenia CHOCHP. Pri CHOCHP sa sťahujú svaly okolo dýchacích ciest, čím sa sťažuje dýchanie. Tento liek uvoľňuje tieto svaly v pľúcach, čo uľahčuje prúdenie vzduchu do pľúc a z pľúc.

Podávanie

Veľkosť dennej dávky a dĺžka liečby závisia nielen na ošetrujúcom lekárovi, ale aj na závažnosti ochorenia. Onbrez Breezhaler sa vyrába vo forme tabletiek naplnených práškom o sile 150 a 300 mikrogramov. Prášok sa z tabliet vdychuje pomocou špeciálneho inhalátora.

Bežná dávka pre dospelého človeka je inhalácia jednej kapsuly denne. Liek sa odporúča užívať každý deň v rovnakom čase, pretože účinky lieku pretrvávajú 24 hodín. Kapsuly sa nesmú prehltnúť.

CHOCHP je dlhodobé ochorenie, a preto sa má liek používať každý deň, a nie iba vtedy, keď sa dostavia ťažkosti s dýchaním alebo iné príznaky CHOCHP.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj Onbrez Breezhaler môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Medzi najčastejšie nežiaduce účinky lieku patria príznaky podobné prechladnutiu bolesť hrdla, nádcha, upchatý nos, kýchanie, kašeľ a bolesť hlavy.

Menej často liek spôsobuje zápal prinosových dutínzávratybúšenie srdcasvalový kŕč, sucho v ústachopuch rúk, členkov a chodidielbolesť v hrudníku bolesť svalov, kostí alebo kĺbov. Niekedy môže užívanie vyvolať rýchly tep srdca a pocit mravčenia alebo zníženú citlivosť.

U citlivejších pacientov nie je vylúčený vznik alergickej reakcie, ktorá sa najčastejšie prejavuje ako ťažkosti s dýchaním alebo prehĺtaním, závraty, vyrážkažihľavka a svrbenie kože.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie výživové doplnky. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo!

Liek obsahuje mliečny cukor – laktózu, a preto nie je vhodný pre pacientov, ktorí sú naň precitlivení.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.