Krv v ejakuláte

krv v ejakuláteKrv v ejakuláte by mala byť považovaná za vážny príznak a mala by viesť k návšteve urológa. Možných príčin tohto stavu je mnoho.

Čo všetko môže spôsobiť objavenie krvi v ejakuláte? Viac podrobnosti sa dozviete v nasledujúcom článku.

Príčiny krvi v ejakuláte:


1. Poranenie

K poraneniu mužských pohlavných ciest môže dôjsť napríklad pri príliš vášnivom sexe a menej štandardných sexuálnych polohách. Okrem bolesti pri sexe sa potom v ejakuláte môže objaviť aj malé množstvo krvi.

2. Infekčné procesy

Zápaly mužského pohlavného traktu sa môžu prejaviť krvácaním a krv sa môže objaviť v moči aj v ejakuláte. Táto skupina chorôb zahŕňa zápaly prostaty, zápaly močovej trubice a zápaly nadsemenníkov. Patria sem aj niektoré sexuálne prenosné choroby ako je napríklad kvapavka a chlamýdiove infekcie močovej trubice.

3. Lekárske zákroky

Krv v ejakuláte sa môže objaviť v odstupe niekoľkých dní po vykonaní biopsie prostaty. Biopsia znamená opakované bodnutie do prostaty ihlou a to môže spôsobiť krvácanie tkaniva.

4. Rakovina

Nádorové procesy sa len zriedkavo prejavujú krvou v sperme. Môže ale ísť o rakovinu prostaty, rakovinu semenníkov a niektoré tumory vylučovacieho traktu ako je napríklad rakovina močového mechúra.

5. Poruchy krvnej zrážanlivosti

Všetky krvácavé stavy môžu byť spojené s krvácaním do pohlavného ústrojenstva, avšak oveľa častejšie sa objavia iné symptómy (krv v stolici, krv v moči, krvácanie z ďasien, krvácanie z nosa, a pod.).

Zdroj: https://www.stefajir.cz/krev-ve-spermatu

Najnovšie články od MUDr. Jiří Štefánek (zobraziť všetky)

    Použité zdroje: základné zdroje textu

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.