Xolair

XolairXolair je liek, ktorý sa používa na liečbu alergickej astmy a chronickej spontánnej urtikárie. Patrí do skupiny bronchodilatanciá, antiastmatiká a jeho účinnou zložkou je omalizumab.


Princíp lieku Xolair

Omalizumab je ľudská monoklonálna protilátka, ktorá je vyrábaná rekombinantnou DNA technológiou. Protilátka je zameraná proti molekulám imunoglobulínu typu E (IgE), ktoré sú dôležité pri priebehu niektorých alergických prejavov vrátane astmy.

Využitie

Xolair sa používa na liečbu alergickej astmy a chronickej spontánnej urtikárie (CSU). Presnú indikáciu zistí iba špecialista. Tento liek sa používa, aby zabránil zhoršeniu astmy tým, že potláča prejavy ťažkej alergickej astmy u dospelých a detí nad 6 rokov, ktorí už dostávajú lieky proti astme, ale u ktorých prejavy astmy nie sú dobre zvládnuté liekmi.

Používa sa na liečbu chronickej spontánnej urtikárie u dospelých a dospievajúcich nad 12 rokov, ktorí už dostávajú antihistaminiká, ale u ktorých tieto lieky dostatočne nezmierňujú prejavy CSU.

Podávanie

Xolair sa aplikuje v injekčnej forme. Prípravok sa aplikuje pod kožu v dávke 75 až 600 miligramov 1x za 4 týždne. Liek samozrejme nesmie byť aplikovaný inak, než ako doporučil ošetrujúci lekár.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis s obmedzením predpisovania.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Bio a Raw potraviny

Medzi najčastejšie nežiaduce účinky lieku patria tráviace ťažkosti (bolesť brucha, vracanie, hnačka), bolesti hlavy, bolesti kĺbov, horúčka (najmä u detí), sinusitída, taktiež aj reakcie v mieste podania injekcie, vrátane bolesti, opuchu, svrbenia a sčervenenia.

Užívanie lieku môže spôsobiť častejší vznik niektorých infekcií, predovšetkým infekcie dýchacích ciest (zápal hltana, nádcha) a močové infekcie.

U citlivejších pacientov nie je vylúčený vznik alergickej reakcie, ktorej príznaky sú problémy s prehĺtanímžihľavkadýchavičnosť a opuch tváre, jazyka alebo hltana. U užívateľov boli pozorované aj tendencie na zvýšené zrážanie krvi.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Nie je určený pre deti, ktoré sú mladšie ako 12 rokov. Liek môže ovplyvniť pozornosť, ktorá je potrebná pri riadení vozidla alebo obsluhe stroja.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.