Resolor

ResolorResolor je liek, ktorý sa používa na liečbu ťažkej funkčnej zápchy. Patrí do skupiny laxatíva (preháňadlá) a jeho účinnou zložkou je prukaloprid.


Princíp lieku Resolor

Resolor patrí do skupiny liekov zosilňujúcich črevné pohyby (gastrointestinálne prokinetiká), a preto je účinnejší ako bežné laxatíva. Prukaloprid pôsobí na určité sérotonínové receptory (5-HT4) v čreve a tým stimuluje črevnú peristaltiku. Výsledkom je obnova normálnej funkcie čreva, kedy pôsobí proti zápche a umožňuje ľahší odchod stolice.

Využitie

Resolor sa používa na liečbu chronickej zápchy u dospelých, u ktorých laxatíva dostatočne neúčinkujú.

Zápcha je jedným z najčastejších príznakov vychádzajúcich z tráviaceho traktu. Zvyčajne skôr znepríjemňuje život, ale môže aj zabíjať, a preto netreba toto ochorenie podceňovať.

Dávkovanie

Resolor sa vyrába ako tablety o sile 1 a 2 miligramami a bežná dávka pre dospelého človeka je 1 tableta o sile 2 mg denne. V prípade, že pacient trpí závažným ochorením obličiek, je odporúčaná dávka 1 tableta o sile 1 mg denne.

Maximálna denná dávka sú 2 miligramy a väčšinou sa neprekračuje. Tableta sa prehltne vcelku spolu s vodou nezávisle na jedle. Liek sa nesmie užívať bez odporúčania lekára.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.

Bio a Raw potraviny

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Liek nemáva vážne vedľajšie účinky, ktoré sa väčšinou objavujú na začiatku liečby a zvyčajne vymiznú v priebehu niekoľkých dní pokračujúcej liečby. Medzi najčastejšie patria bolesti hlavy, nevoľnosť, hnačka a bolesti brucha. Liečba týmto liekom môže niekedy spôsobiť nechutenstvo, závraty, vracanieplynatosť a únavu.

Zriedkavo sa môže prejaviť búšenie srdca, krvácanie z konečníkačastejšie močenie, horúčka a pocit nepohody. U citlivejších pacientov nie je vylúčený vznik alergickej reakcie.

Liek nesmú užívať pacienti, ktorí podstupujú dialýzu obličiek (odstraňovania nežiadúcich látok z krvi) alebo pacienti, ktorí majú perforáciu (prederavenie) alebo obštrukciu (prekážku) v dôsledku poruchy črevnej steny, závažný zápal tráviaceho traktu, ako je Crohnova choroba, ulcerózna kolitída alebo toxický megakolon.

Liek sa nemá používať u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov. Resolor sa neodporúča ženám, ktoré sú v tehotenstve alebo dojčia.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Liek obsahuje mliečny cukor – laktózu, a preto nie je vhodný pre pacientov, ktorí sú naň precitlivení.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.