Kylotan Plus H

Kylotan Plus HKylotan Plus H je kombinovaný preparát, ktorý obsahuje dve účinné zlúčeniny – valsartan patriaci medzi sartany a hydrochlorotiazid, ktorý patrí medzi diuretiká.


Princíp lieku Kylotan Plus H

Preparát kombinuje účinok oboch jeho zložiek na kardiovaskulárny systém, kedy dochádza k rozšíreniu krvných ciev a k zvýšenému výdaju moču obličkami, čo dohromady vedie k poklesu krvného tlaku.

Použitie

Preparát používame na liečbu vysokého krvného tlaku. Liek je vhodný skôr u pacientov, ktorých krvný tlak je už pomocou liekov stabilizovaný, a kedy sa snažíme obmedziť množstvo podávaných tabliet.

Kombinovaný preparát umožní podať dve účinné zložky v jednej tablete a tým zvýšiť ochotu (odborne compliance) pacienta na liek.

Podávanie

Preparát sa nesmie užívať bez odporúčania lekára. Liek má viac foriem podľa aktuálneho obsahu oboch zlúčenín, najnižšia dávka je 80/12,5 miligramov (80 mg valsartanu + 12,5 mg hydrochlorotiazidu) a najsilnejší dávka je 160/12,5 miligramov (160 mg valsartanu + 12,5 mg hydrochlorotiazidu ).

Bežne používaná dávka je jedna tableta denne. Liek sa má užívať vždy v rovnakom čase, väčšinou ráno.  Prípravok sa môže užívať s jedlom i bez neho. Tablety sa zapíjajú pohárom vody.

Predtým než bude pacient riadiť dopravné prostriedky, používať nástroje, obsluhovať stroje alebo vykonávať iné činnosti, ktoré vyžadujú sústredenie, mal by sa pacient uistiť, že viete, ako naňho preparát pôsobí.

Bio a Raw potraviny

Podobne ako mnoho ďalších liekov používaných na liečbu vysokého krvného tlaku môže Kylotan plus H v jednotlivých prípadoch spôsobiť závrat a ovplyvniť schopnosť koncentrovať sa. Podávanie v tehotenstve a u dojčiacich žien sa neodporúča.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Predávkovanie alebo kombinácia s inými liekmi na tlak môže spôsobiť jeho prílišné zníženie. Sartany majú inak efekt na hladinu draslíka v krvi, ktorú zvyšujú a pri kombinácii s inými liekmi (napr. s Verospiron) môžu spôsobiť hyperkalémiu. Diuretikum môže spôsobiť dehydratáciu a rozvrat vnútorného prostredia organizmu.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Menej časté nežiaduce účinky sú napr. kašeľ, nízky krvný tlak, pocit točenia a motania hlavybolesti svalovúnavamravčenie či strata citurozmazané videnie.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.