Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Veletri

VeletriVeletri je menej často podávaný liek, ktorý je určený niektorým kardiologickým pacientom. Účinnou zložkou prípravku je zlúčenina epoprostenol.

Princíp lieku Veletri


Epoprostenol patrí medzi prostaglandíny, v našom tele je produkovaný bunkami výstelkami ciev (endotelovými bunkami).

Epoprostenol znižuje tendenciu krvných doštičiek k zrážaniu a navyše pomáha rozširovať krvné cievy, čo vedie k znižovaniu krvného tlaku.

Využitie

Je určený pre pacientov, ktorí trpia určitými formami pľúcnej hypertenzie.

Toto nebezpečné ochorenie je spojené so zvýšením krvného tlaku v pľúcnom riečisku a pri neliečenej pľúcnej hypertenzii dochádza postupne k rozvoju srdcového zlyhania.

Podávanie

Tento liek sa musí podávať len podľa odporúčania predpisujúceho lekára, zvyčajne ide o kardiológa špecializujúceho sa na liečbu pľúcnej hypertenzie.

Liek sa vyrába v podobe prášku na prípravu vodného roztoku, ktorý sa podáva formou pomalej kontinuálnej intravenóznej infúzie. Presná dávka je prísne individuálna.

Nevýhody

Veletri môže spôsobiť mnoho nežiaducich účinkov a môže byť potenciálne nebezpečný pri kombinácii s inými liekmi, čo je ďalší dôvod, prečo je jeho podávanie viazané na skúsených kardiológov zaoberajúcich sa problematikou pľúcnej hypertenzie.

U používateľov sa môžu objaviť najrôznejšie tráviace ťažkosti, alergické reakcie, bolesti hlavy, poruchy krvotvorby (najčastejšie rozvoj chudokrvnosti), búšenie srdca, bradykardia, zvýšenie pečeňových testov a epizódy príliš silného poklesu krvného tlaku.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/veletri

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button