Ulunar Breezhaler

Ulunar BreezhalerUlunar Breezhaler je liek predpisovaný najmä pľúcnymi lekármi, patrí medzi tzv. bronchodilatanciá („lieky na rozšírenie priedušiek„). Jeho účinnou látkou sú zlúčeniny indakaterol a glykopyrónium.

Princíp


Indakaterol a glykopyrónium pôsobí trochu odlišným mechanizmom na hladkú svalovinu priedušiek a uvoľňuje ju, čím sa priedušky rozšíria.

Využitie

Ulunar Breezhaler má najväčšie využitie u pľúcnych chorôb známych ako CHOCHP na udržiavaciu liečbu.

To znamená, že preparát sa užíva dlhodobo preventívne, aby sa predišlo náhlemu zhoršeniu CHOCHP s dýchavičnosťou a kašľom.

Pri akútnom zhoršení dávame prednosť skôr iným preparátom.

Podávanie

Tento liek sa má podávať iba podľa presného doporučenia predpisujúceho lekára.

Preparát sa vyrába v podobe kapsúl, ktorých obsah (biely prášok) sa inhaluje pomocou špeciálneho inhalátora. Bežná dávka pre dospelého človeka je inhalácia jednej kapsuly denne.

Nevýhody

Môže vyvolať rôzne vedľajšie účinky, u užívateľov boli popisované častejšie infekcie horných dýchacích ciest, bolesti hlavy, búšenie srdca, sucho v ústach, celková podráždenosť a poruchy spánku. U ľudí so zeleným zákalom nemožno vylúčiť zhoršenie ťažkostí.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/ulunar-breezhaler

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button