Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Ultibro Breezhaler

Ultibro BreezhalerUltibro Breezhaler je liek predpisovaný najmä pľúcnymi lekármi, patrí medzi tzv. bronchodilatanciá („lieky na rozšírenie priedušiek„). Jeho účinnou látkou sú zlúčeniny indakaterol a glykopyrónium.

Princíp


Indakaterol a glykopyrónium pôsobia trochu odlišným mechanizmom na hladkú svalovinu priedušiek a uvoľňujú ju, čím sa priedušky rozšíria.

Využitie

Ultibro Breezhaler má najväčšie využitie u pľúcnych chorôb známych ako CHOCHP na udržiavaciu liečbu.

To znamená, že preparát sa užíva dlhodobo preventívne, aby sa predišlo náhlemu zhoršeniu CHOCHP s dýchavičnosťou a kašľom. Pri akútnom zhoršení dávame prednosť skôr iným preparátom.

Podávanie

Tento liek  sa má podávať iba podľa presného doporučenia predpisujúceho lekára.

Preparát sa vyrába v podobe kapsúl, ktorých obsah (biely prášok) sa inhaluje pomocou špeciálneho inhalátora. Bežná dávka pre dospelého človeka je inhalácia jednej kapsuly denne.

Nevýhody

Môže vyvolať rôzne vedľajšie účinky, u užívateľov boli popisované častejšie infekcie horných dýchacích ciest, bolesti hlavy, búšenie srdca, sucho v ústach, celková podráždenosť a poruchy spánku.

U ľudí so zeleným zákalom nemožno vylúčiť zhoršenie ťažkostí.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/ultibro-breezhaler

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button