Sarapis Plus

Sarapis PlusSarapis Plus je voľne predajný výživový doplnok, ktorý užívajú ženy s ťažkosťami pri menopauze. Účinnými zložkami preparátu sú extrakt zo šalvie lekárskej, kvetný peľ, inulín, koenzým Q10 a celý rad vitamínov a minerálov (beta-karotén, vitamín C, vitamín E, vitamín K, vitamín D, selén, železo a chróm).


Princíp doplnku Sarapis Plus

Tento výživový doplnok obsahuje včelie produkty – včeliu materskú kašičku, kvetový a fermentovaný peľ. Tieto včelie produkty v kombinácii s ďalšími prítomnými látkami sú dôležité pre správne fungovanie organizmu.

Šalvia prispieva počas menopauzy ku komfortu – obmedzuje potenie. Vitamín C, vitamín E a selén prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Vitamín C a železo podporujú normálny energetický metabolizmus a prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Vitamín C podporuje normálnu činnosť nervovej sústavy a prirodzenú psychickú činnosť, ale prispieva aj k obvyklej tvorbe kolagénu. K udržaniu dobrého stavu vlasov a nechtov tiež prispieva selén, ktorý prispieva i k fyziologickej činnosti štítnej žľazy. Vitamín C, železo a selén sú významné pre funkciu imunitného systému.

Vitamín K je dôležitým prvkom pre zrážanlivosť krvi a zastavenie krvácania, ale prispieva aj k udržaniu normálneho stavu kostí. Vitamín D3 prispieva k bežnému vstrebávaniu a využitiu vápnika. Okrem toho prispieva k udržaniu prirodzeného stavu kostí, svalovzubov. Chróm je dôležitým stopovým prvkom, ktorý prispieva k obvyklému metabolizmu a tiež pomáha telu udržať prirodzenú hladinu krvného cukru.

Využitie

Sarapis Plus je odporúčaný ženám, ktoré prechádzajú nepríjemnými hormonálnymi zmenami pri menopauze a ženám s nedostatkom spomínaných vitamínov a minerálov. Preparát môžu užívať aj ženy vo zvýšenom strese, pri únave a fyzickom či psychickom vyčerpaní.

Podávanie

Tento doplnok stravy sa vyrába v podobe kapsúl a bežná dávka pre dospelú ženu sú 2 kapsule denne. Prvá kapsula sa užije ráno (najlepšie pred prvým jedlom) a druhá kapsula večer. Liek sa prehltne celý spolu s dostatočným množstvom vody.

Jedna kapsula obsahuje kvetový peľ – 240 mg, fermentovaný peľ – 120 mg, inulín – 65,7 mg, extrakt zo šalvejových listov – 25 mg (zodpovedá 152,5 mg čerstvej šalvie), včelia materská kašička – 24 mg, vitamín C – 20 mg, železo – 3,5 mg, koenzým Q10 – 3,33 mg, vitamín E – 3 mg, beta-karotén – 1 mg, chróm – 20 mikrogramov, vitamín K – 18,75 mikrogramov, selén – 13,75 mikrogramov, vitamín D3 – 1,25 mikrogramov.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky stravy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Sarapis Plus nemáva pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania prakticky žiadne vedľajšie účinky, aj keď po užití nemožno vylúčiť vznik ľahkých tráviacich ťažkostí alebo alergických prejavov.

Liek nie je určený pre pacientov mladších ako 18 rokov.

Kvôli obsahu vitamínu K môžu osoby so zvýšenou zrážanlivosťou krvi užívať liek len po dohovore s lekárom.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.