Acuver

AcuverAcuver je liek predpisovaný najmä neurológmi, u starších pacientov sa s ním stretávame pomerne rutinne. Účinnou látkou je zlúčenina betahistín.

Princíp lieku Acuver

Betahistín má vplyv na drobné cievy vo vnútornom uchu, kde sa nachádza ústrojenstvo sluchu a rovnováhy a pohybu. Uvoľnenie svaloviny týchto ciev zlepší prietok krvi a prekrvenie vnútorného ucha.

Použitie

Acuver sa podáva pacientom so závratmi a s pískaním v ušiach, istý efekt môže mať aj u porúch sluchu, ktoré majú príčinu v oblasti vnútorného ucha. Udáva sa dobrý efekt preparátu na Ménierovej chorobu.

Podávanie

Záleží na odporúčaní predpisujúceho lekára, bez ktorého vedomia sa nesmie tento liek užívať. Acuver sa vyrába v podobe vodného roztoku, ktorý sa rozpustí vo vode (minimálne v 100 ml) a vypije. Bežná dávka pre dospelých ľudí sú 1-2 odmerky (odmerka je súčasťou balenia) 3x denne.

Liek je nutné užívať dlhodobo, efekt lieku sa môže prejaviť až po niekoľkých týždňov. Aby sa zabránilo tráviacim ťažkostiam, odporúča sa preparát podávať s jedlom alebo po jedle. Preparát je určený na vnútorné užívanie.

Liek sa neodporúča podávať deťom a dospievajúcim mladším ako 18 rokov, pretože s podávaním lieku pacientom v týchto vekových skupinách nie sú žiadne skúsenosti. Pacientovo ochorenie môže negatívne ovplyvniť jeho schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Okrem toho Acuver tiež obsahuje malé množstvo etanolu (alkoholu) a užívanie tohto lieku môže spomaliť pacientove reflexy. Preto počas liečby nie je vhodné aby pacient viedol vozidlá a obsluhoval stroje. Neodporúča sa podávanie lieku v tehotenstve a u dojčiacich žien.

Bio a Raw potraviny

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Pri užívaní Acuveru sa môžu vyskytnúť časté vedľajšie účinky ako napr. nutkanie na zvracanie a tráviace ťažkosti (dyspepsia), bolesť hlavy. Ťažkosti s trávením je možné vo väčšine prípadov odstrániť, ak sa preparát podáva s jedlom alebo po jedle.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Medzi menej časté vedľajšie účinky patrí napr. ospalosť, pocit tlaku v hlave, búšenie srdca, tlak na hrudi, nevoľnosť, pálenie záhy, zvracanie, ťažkosti s trávením a bolesť, plynatosť, hnačka, reakcie z precitlivenosti (alergia) ako je angioneurotický edém (Quinckeho edém, alergický, bolestivý, opuch kože a slizníc, postihujúci najmä oblasť tváre) , vyrážka, svrbenie (pruritus), žihľavka (urtikária).

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.