Zinc Momaja

Zinc MomajaZinc Momaja je výživový doplnok, ktorý môžu užívať ľudia s nedostatkom zinku. Účinnou zložkou prípravku je už spomínaný zinok.

Princíp doplnku Zinc Momaja


Zinok je dôležitý ión, ktorý sa nachádza hlavne vnútri buniek nášho organizmu a zúčastňuje sa mnohých enzymatických reakcií.

Okrem toho prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov, nechtov, pokožky, kostí, ale prispieva aj k ochrane buniek pred oxidačným stresom spôsobeným voľnými radikálmi.

Taktiež netreba zabudnúť, že prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, a preto sa odporúča telu dodávať zinok najmä počas zimných mesiacov, kedy sme náchylnejší na nádchu alebo chrípku.

Využitie

Zinc Momaja sa podáva ľuďom s nedostatkom zinku. Príčinou nedostatku zinku môže byť jeho nedostatočný prísun v potrave (v našich podmienkach častejšie u alkoholikov a u žien s mentálnou anorexiou) alebo poruchy vstrebávania zinku v tráviacom trakte pri chorobách spojených s poruchami vstrebávania živín.

Nedostatkom zinku môžu trpieť aj ľudia s chorobou pečene, s ochorením obličiek a nádorovými chorobami.

Okrem toho nedostatok zinku je počas zníženej imunity organizmu, a preto sa odporúča užívať liek ako prevenciu pred chrípkou či nádchou.

Podávanie

Vyrába sa v podobe tabliet o sile 25 miligramov. Bežná dávka pre dospelého človeka sú 1-2 tablety podľa zistenej tiaže nedostatku zinku. Doba užívania by nemala prekročiť 1 až 2 týždne.

Zinc Momaja je výživový doplnok a nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj výživové doplnky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Tento výživový doplnok nemá veľké nežiaduce účinky, avšak sa neodporúča prekročiť dennú odporúčanú dávku, tak isto nie je vhodné užívať liek trvalo.

Mohlo by totiž dôjsť k predávkovaniu zinkom, čo môže vyvolať tráviace ťažkosti, kovovú chuť v ústach a motanie hlavy. Pri užívaní vysokých dávok zinku môže dôjsť k ovplyvneniu metabolizmu medi a k jej nedostatku.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button