Vyliec.sk > Liek > Uro-Vaxom

Uro-Vaxom

Uro-VaxomUro-Vaxom je liek, ktorý sa používa na posilnenie imunitného systému pri opakovaných infekciách močových ciest. Patrí do skupiny imunopreparáty a jeho účinnou látkou je lyzát Escherichia coli.


Princíp lieku Uro-Vaxom

Lyzát z baktérie Escherichia coli funguje ako imunomodulátor. Baktérie v lyzátu sú rozložené a zneškodnené, ale kontaktom s ich povrchovými štruktúrami (antigény) sa stimuluje imunitný systém (jeho bunkové aj nebunkové zložky).

Liek zvyšuje prirodzené obranné schopnosti organizmu, stimuluje T-lymfocyty a indukuje produkciu endogénneho interferónu. Interferóny vytvára imunitný systém tela na pomoc v boji proti infekciám.

Využitie

Uro-Vaxom sa používa na prevenciu opakovaných infekcií močových ciest, ktorých je Escherichia coli bežným pôvodcom. Tiež sa môže použiť aj ako prídavná liečba pri akútnych infekciách močových ciest.

Pozrite si a využite aktuálne špeciálne akcie Dr.Max – až do výšky – 40%!

Podávanie

Veľkosť dennej dávky a dĺžka liečby závisia nielen na ošetrujúcom lekárovi, ale aj na závažnosti ochorenia. Uro-Vaxom sa vyrába v podobe kapsúl o sile 6 mg.  Bežná dávka pre dospelého človeka je 1 kapsula denne. Liek sa odporúča užívať vždy v rovnakom čase (najlepšie ráno) na prázdny žalúdok a zapiť dostatočným množstvom vody.

Terapia môže byť dlhodobá (preventívna), alebo krátkodobá (podporná liečba k antibiotikám pri akútne prebiehajúcej infekcii močových ciest).

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Liek zvyčajne nespôsobuje výrazné nežiaduce účinky. Medzi najčastejšie patria iba bolesti hlavy, nevoľnosť, hnačka, poruchy trávenia a vracanie. Menej často môže užívanie lieku spôsobiť bolesť brucha a horúčku. Okrem toho u citlivejších pacientov nie je vylúčený vznik alergickej reakcie, ktorá sa môže prejaviť ako vyrážka, svrbenie kože alebo žihľavka.

Liek nie je určený pre deti, ktoré sú mladšie ako 4 roky.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.