Ovisnutý kútik úst

ovisnutý kútik ústOvisnutý kútik úst je nutné považovať za veľmi závažný príznak a ihneď je potrebné vyhľadať odbornú lekársku pomoc, ideálne neurológa.

Čo všetko môže spôsobiť ovisnutie kútika? Viac podrobnosti sa dozviete v nasledujúcom článku.

Príčiny ovisnutého kútika:


1. Mozgová mŕtvica

Mozgová príhoda môže spôsobiť ochrnutie svalov tváre a to spôsobí pokles kútiku. V tomto prípade je ovisnutý kútik väčšinou sprevádzaný ďalšími príznakmi ako poruchy reči a poruchy citlivosti a hybnosti ďalších častí tela.

Práve mozgová príhoda je dôvodom, prečo musí postihnutý ihneď vyhľadať lekára. Viaceré infekčné ochorenia centrálnej nervovej sústavy a mozgu znemožňujú ovládanie mimických svalov, takže aj svalov úst a z toho môžu prameniť problémy s ovisnutými kútikmi úst.

2. Iné dôvody poškodenia lícneho nervu

Ovisnutý kútik úst môžu spôsobiť aj vplyvy vonkajšieho prostredia (prechladnutie), infekcie (typicky herpesvírusom), úrazy a lokálne rastúce nádory.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Zdroj: https://www.stefajir.cz/spadly-koutek-ust

Bio a Raw potraviny

Najnovšie články od MUDr. Jiří Štefánek (zobraziť všetky)

    Použité zdroje: základné zdroje textu

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.