Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Xefo Rapid

Xefo RapidXefo Rapid je liek zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSPZL). Iný názov pre nich sú nesteroidné antiflogistiká, alebo tiež nesteroidné antireumatiká. Jedná sa bezkonkurenčne o jedny z najpredpisovanejších a najpoužívanejších liečiv. Účinnou zložkou preparátu je zlúčenina Lornoxikam.

Princíp


Lornoxikam pomáha v ľudskom organizme tlmiť enzým nazývaný cyklooxygenáza, ktorý je zodpovedný za tvorbu zlúčenín dôležitých pre zdarný priebeh zápalovej reakcie, látok zvyšujúcich telesnú teplotu a vyvolávajúcich pocit bolesti.

Z toho dôvodu pôsobí liek protizápalovo, tlmí bolesť a ľahko znižuje horúčku.

Využitie

Preparát Xefo Rapid využívame najmä na liečbu bolesti.

Použiť ho môžeme u ortopedických bolestí (akútne záchvaty dny, zápaly šliach, bolesti kĺbov, bolesti chrbta, reumatoidná artritída, stavy po úrazoch), pri bolestiach hlavy, pri migrénach, bolestivej menštruácii a pri bolestiach zubov.

K zosilnenie efektu je možné ho kombinovať s inými liekmi na bolesť. Liek môže znížiť aj telesnú teplotu, ale u horúčky používame skôr iné lieky (pozri antipyretiká).

Podávanie

Xefo Rapid sa vyrába v podobe tabliet o sile 8 miligramov a bežná dávka pre dospelého človeka je jedna tableta pri ťažkostiach, pričom denne by sa nemali užívať viac ako 2-3 tablety.

Nevýhody

Nesteroidné protizápalové lieky môžu mať celý rad vedľajších účinkov.

Pomerne typické sú najrôznejšie tráviace ťažkosti vrátane zvýšenia rizika krvácania do tráviacej trubice, žalúdočných zápalov a žalúdočných vredov.

Liek môžu narušiť funkcie obličiek, vyvolať zvýšenie pečeňových testov, spôsobiť bolesti hlavy a alergické reakcie.

Kombinácia s liekmi na riedenie krvi zvyšuje riziko krvácania.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/xefo-rapid

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button