Vyliec.sk > Liek > Vessel Due F

Vessel Due F

Vessel Due FVessel Due F je liek, ktorý sa používa na liečbu cievnych ochorení. Patrí do skupiny venofarmaká, vazoprotektíva a jeho účinnou zložkou je sulodexid.


Princíp lieku Vessel Due F

Sulodexid je prírodná látka so silným ochranným a liečebným účinkom na krv, žily a tepny. Svojim účinkom podporujúcim rozpúšťanie krvných zrazenín a pôsobiacim proti zrážaniu krvi tiež zlepšuje fyzikálne parametre krvi.

Sulodexid znižuje aj zvýšené hladiny cholesterolu, krvných tukov a fibrinogénu (bielkoviny krvnej plazmy dôležité pre zrážanlivosť krvi). Svojim účinkom na cievy a krv zabraňuje rozvoju kôrnateniu tepien.

V konečnom dôsledku liek svojim komplexným pôsobením výrazne ovplyvňuje najmä bolestivé príznaky ochorenia ciev, k liečbe ktorých je určený (bolesti v dolných končatinách pri chôdzi a aj v pokojovom stave, kŕče v dolných končatinách).

Pozrite a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie výživové doplnky. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo!

Využitie

Vessel Due F sa pomerne často podáva ako doplnok pri liečbe hlbokej žilovej trombózy a stavov s ňou spojených.

Ďalej sa môže používať u stavov so zhoršeným prekrvením, napríklad pri ochorení drobných ciev u cukrovky 1. typu a 2. typu ako je diabetická retinopatia a postihnutie ciev dolnej končatiny vrátane diabetickej nohy. Okrem toho sa používa aj pri ischemických chorobách srdca a dolných končatín.

Podávanie

Veľkosť dennej dávky a dĺžka liečby závisia nielen na ošetrujúcom lekárovi, ale aj na závažnosť ochorenia. Vessel Due F sa vyrába v podobe tabliet, ale aj ako injekcia. Zvyčajne sa podáva v dávkach 1 až 2 kapsuly 2-krát denne. Liečbu je možné začať tiež injekčnou formou lieku – 1 injekčnú ampulku denne.

Odporúča sa začať liečbu injekciami a po 15 až 20 dňoch pokračovať s kapsulami 1 až 2-krát denne po dobu 30 až 40 dní. Kompletný terapeutický cyklus v trvaní 3 až 4 mesiace sa má opakovať aspoň 2-krát do roka.

Tablety sa odporúča užívať po jedle a zapiť dostatočným množstvom vody. Je dôležité, aby sa tableta prehltla celá, nerozžutá, nerozdrvená.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj Vessel Due F môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Účinnosť lieku nie je príliš vysoká, takže ho možno považovať skôr za doplnok k niektorým iným slabším liekom na riedenie krvi. Preparát je zväčša dobre znášaný, výnimočne sa môžu prejaviť tráviace ťažkosti, ako sú nevoľnosť, vracanie, pocit ťažkého žalúdka.

Vessel Due F nesmú užívať pacienti, ktorí majú zvýšený sklon ku krvácaniu. Užívanie v tehotenstve alebo počas dojčenia len pri závažných stavoch. Liek sa neodporúča pacientov, ktorí sú mladší ako 18 rokov.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.