Robitussin Expectorans

Robitussin ExpectoransRobitussin Expectorans je preparát, ktorý sa používa na liečbu vlhkého a produktívneho kašľa. Patrí do skupiny expektoranciá, mukolytiká a jeho účinnou látkou je guajfenezín.


Princíp preparátu Robitussin Expectorans

Guajfenezín pôsobí ľahko tlmivo na centrálny nervový systém, má účinok proti úzkosti, uvoľňuje hladké svalstvo a uvoľňuje hlien a riedke výlučky z priedušiek na umožnenie produktívnejšieho kašľa. To pomáha zmierniť nahromadenie hlienu v horných dýchacích cestách a zlepšiť ich vykašliavanie.

Využitie

Robitussin Expectorans sa podáva pacientom s infekciami horných dýchacích ciest so zahlienením a vlhkým kašľom, ktorí nemôžu odkašľať príliš väzké hlieny.

Podávanie

Robitussin Expectorans sa vyrába v podobe sirupu o koncentrácii 100 mg dextrometorfánu na 5 ml sirupu.

Odporúčaná dávka pre dospelých a dospievajúci od 12 rokov je 10 ml sirupu podaných každé 4 hodiny. Odporúčaná dávka pre deti od 6 do 12 rokov je 5 ml sirupu podaných každé 4 hodiny. Odporúčaná dávka pre deti od 2 do 6 rokov je 2,5 ml sirupu podaných každé 4 hodiny.

Na presné odmeranie slúži priložený odmerný pohár. Nesmie sa prekračovať odporúčané dávkovanie.

Ak kašeľ pretrváva dlhšie ako 7 dní (3 dni u detí), vracia sa alebo je sprevádzaný horúčkou, vyrážkami alebo pretrvávajúcou bolesťou hlavy, malo by sa ukončiť užívanie lieku a následne sa poradiť s lekárom. Môžu to totiž byť znaky závažného stavu.

Bio a Raw potraviny

Liek je dostupný bez lekárskeho predpisu.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky na predpis, aj voľnopredajné preparáty môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Robitussin Expectorans v bežných dávkach nespôsobuje výrazné nežiaduce účinky, aj keď nemožno po jeho užití vylúčiť vznik tráviacich ťažkostí (nevoľnosť, vracanie), ľahkú ospalosť alebo alergické reakcie.

Liek nesmú užívať pacienti, ktorí majú ochorenie myasthenia gravis. Okrem toho liečba nie je určená pre deti, ktoré sú mladšie ako 2 roky.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Liek obsahuje alkoholický cukor – sorbitol, a sladidlo – maltitol, a preto nie je vhodný pre pacientov, ktorí neznášajú tieto cukry. Okrem toho sirup obsahuje malé množstvo etanolu (alkohol).

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.