Mastodynon

Mastodynon

Mastodynon je voľne predajný výživový doplnok, ktorý obsahuje ako účinné zložky viacerých rastlinných extraktov (napr. extrakt z Vitexu jahňacieho, cyklámenu, kulčiby horké, kosatca a ľalie tigrované).

Princíp doplnku Mastodynon


U spomínaných rastlinných výťažkov je popisovaný pozitívny vplyv na organizmus ženy a najmä na jej hormonálny systém.

Využitie

Tento doplnok sa používa pri poruchách menštruačného cyklu spôsobených prechodnou alebo trvalou nedostatočnou aktivitou žltého telieska.

Ďalej pri ťažkostiach, ktoré sa môžu objaviť krátko pred pravidelným mesačným krvácaním (premenštruačný syndróm), ako napr. pocity napätia a bolestivosť prsníkov (mastodýnia), psychická nevyrovnanosť, opuchy v oblasti nôh a rúk, zápcha, ako aj bolesti hlavy a migréna.

Taktiež pri benígnych bolestivých ochoreniach prsníkov (fibrocystická mastopatia). Mastodynon sa nepoužíva na liečbu malígnych (rakovinových) ochorení prsníkov.

Podávanie

Pacient by mal užívať tento doplnok presne tak, ako mu povedal lekár. Odporúčaná dávka je ráno a večer 30 kvapiek (0,9 ml) lieku Mastodynon sa dá do pohára s vodou.

Užívanie tohto lieku by malo trvať minimálne 3 mesiace aj počas menštruácie. Zlepšenie stavu nastane spravidla po 6 týždňoch užívania tohto lieku.

Ak sa po vysadení lieku opäť objavia ťažkosti, v liečbe je potrebné pokračovať po porade s lekárom.

Daný výživový doplnok nie je vhodné užívať počas tehotenstva, pretože nie je dostatok skúseností s užívaním tehotnými ženami. Nemá sa užívať počas dojčenia, pretože pri pokusoch na zvieratách bolo sledované zníženie produkcie mlieka.

Užitie predpísanej dávky perorálnych kvapiek lieku nemá žiadny alebo má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Pred vedením vozidiel a obsluhou strojov treba vziať do úvahy, že tento liek obsahuje etanol (alkohol).

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj výživové doplnky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Tento liek má len minimum vedľajších účinkov, ktoré sú navyše prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie.

V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť nevoľnosť, malý vzrast hmotnosti, kožná vyrážka, akné a bolesti hlavy, nepokoj, zmätenosť a halucinácie.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button