Kartesada

KartesadaKartesada je liek patriaci do skupiny antiepileptík, jeho účinnou látkou je zlúčenina pregabalín.

Princíp


Pregabalín je aktívnou látkou v liečive Kartesada,  má spazmolytické a antiepileptické účinky, z časti utlmuje centrálny nervový systém, v mozgu má účinok na tzv. GABA neuroreceptory, na tie sa viaže aj alkohol a diazepam.

Využitie

Kartesada patrí do skupiny liekov, ktoré sa používajú na liečbu epilepsie, neuropatickej bolesti a generalizovanej úzkostnej poruchy u dospelých. Jeho využitie je veľmi špecifické.

Podávanie

Liek je viazaný na lekársky predpis, takže jeho užívanie by malo byť predpísané iba odborným lekárom. Tablety sú 300 a 150 miligramové.

Pri tomto type liečív, sa odporúča začať s menšou dávkou a postupne ju zvyšovať, kým nenastane u pacienta pokrok.

Nevýhody

Každý reaguje na látky inak, lebo biochémia jedinca je jedinečná, čo spôsobuje že niektorý ľudia môžu trpieť počas liečby nasledovnými príznakmi:

Ak je niekto citlivý na pregabalín, môže dôjsť k alergickej reakcií, charakterizovanej svrbením, zvracaním, opuchnutou pokožkou a pod.

Po vysadení lieku po dlhšej dobe nastávajú fyzické a psychické abstinenčné príznaky, ako nespavosť, triaška, bolesť hlavy, nervozita a bolesti brucha/nevoľnosť.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/kartesada

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button