Karesol

KaresolKaresol je antimuskarinikum. Tieto lieky sa používajú na zníženie aktivity príliš aktívneho močový mechúra nazývaného taktiež hyperaktívny močový mechúr.

Princíp


Solifenacin, aktívna látka Karesolu, je antimuskarínové liečivo, zvyšujúce objem vody ktorý dokáže mechúr udržať, bez toho aby nastala inkontinencia (nedobrovoľný únik moču), pretože sťahuje svaly mechúra, čím inkontinenciu moču znemožňuje.

Využitie

Používa sa pri pacientoch trpiacich príliš častým močením, nazývaným aj HMM(hyperaktívny močový mechúr), taktiež pri močovej inkontinencií.

Nehodí sa pre pacientov trpiacim močovou retenciou, pretože im močenie ešte viacej sťažuje.

Podávanie

Karesol je liečivo viazané na lekársky predpis, čo znamená, že každé užitie by malo byť najprv konzultované s odborným lekárom.

Predáva sa vo forme 5mg a 10mg tabliet.

Nevýhody

Ako aj ostatné antimuskariniká tak aj Karesol môže tiež spôsobovať vedlajšie účinky pri bežnom užívaní. Môže sa jednať o: –sucho v ústach (veľmi častý vedľajší účinok)

Taktiež u citlivých pacientov môže nastať tzv. alergická reakcia na liečivo, preto je potrebné sa  najprv poradiť s odborným lekárom, prípadne zvoliť inú látku toho istého typu.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/karesol

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button