Elontril

ElontrilElontril patrí medzi antidepresíva. Jeho účinnou látkou je bupropión, ktorý má vplyv na neuromediátory v mozgu. 


Princíp

Bupropión má vplyv na neuromediátory v mozgu. Neuromediátory sú zlúčeniny v nervovom systéme, ktoré umožňujú prenos vzruchov medzi nervovými bunkami. Bupropión ovplyvňuje noadrenalin a dopamín, zvyšuje v mozgu ich koncentrácie.

Využitie

Elontril sa využíva v liečbe depresie, maniodepresívnych porúch a v odvykaní od fajčenia na tlmenie abstinenčných príznakov pri vysadení nikotínu. Liek je zjednodušene povedané schopný rušiť účinok nikotínu na mozog a tým znižovať túžbu po cigarete.

Objavujú sa náznaky, že by mohol byť s úspechom využitý aj v terapii rôznych psychicky podmienených sexuálnych porúch, ale v tomto ohľade je stále predmetom výskumu.

Podávanie

Tento liek je na lekársky predpis a nemal by byť užívaný bez vedomia lekára. Vyrába sa v tabletovej forme o síle 150 a 300 miligramov. Bežnou úvodnou dávkou pre dospelého človeka je 1 tableta o sile 150 miligramov denne a po určitej dobe sa dávka podľa efektu môže zvýšiť na 300 miligramov denne.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Nevýhody

Môže mať niektoré nežiaduce účinky ako je sucho v ústach, bolesť hlavy a nechutenstvo. Tieto príznaky však po niekoľkých týždňoch odznievajú. Vyššie dávky môžu vyvolať kŕčové stavy a epileptické záchvaty.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Bio a Raw potraviny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.