Accuzide

AccuzideAccuzide je kombinovaný preparát, ktorý obsahuje obľúbenú kombináciu – účinnú látku zo skupiny ACE-inhibítor kvinapril a diuretikum hydrochlorotiazid. Preparát sa radí medzi lieky na vysoký tlak.

Princíp


Kombinuje sa účinok oboch účinných látok.

Dôsledkom je zníženie krvného tlaku a väčšie straty tekutín obličkami do moču, čo znižuje objemové namáhanie srdca.

Využitie

Accuzide je pomerne logicky používaný na liečbu vysokého krvného tlaku, efekt diuretiká na stratu tekutín môže pomerne blahodarne pôsobiť proti objemovému preťaženiu a zlyhávaniu srdca.

ACE-Inhibítor chráni srdcový sval a obličky, preto sa podáva pri niektorých ochoreniach srdca (stavy po infarktoch, rôzne kardiomyopatie, angina pectoris a pod.)obličiek (napr. poškodenie obličiek u cukrovky 1. typu alebo 2. typu, niektoré glomerulonefritídy a ďalšie príčiny zlyhávania obličiek).

Dávkovanie

Accuzide sa smie užívať len na odporúčanie lekára.

Väčšinou sa podáva jedna tableta lieku  denne. Kombinované preparáty sa väčšinou nehodia na začiatok liečby, ale skôr na udržiavanie stabilizovaného stavu, kedy pacientovi dva doteraz užívané lieky nahradíme jedným kombinovaným preparátom.

Nevýhody

Kombinujú sa nevýhody oboch účinných látok.

Tieto látky môžu spôsobiť prílišné zníženie tlaku s motaním hlavy a kolapsom, môže sa objaviť nepríjemný suchý kašeľ a nadmerné straty minerálov zvyšujú riziko narušenia vnútorného prostredia organizmu.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/accuzide

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button