Sanorin-Analergin

Sanorin-AnalerginSanorin-Analergin je liek, ktorý sa používa pri zápaloch v dutine nosovej. Patrí do skupiny otorinolaryngologiká a jeho účinnými látkami sú nafazolín a antazolín.


Princíp lieku Sanorin-Analergin

Nafazolín pôsobí na receptory hladkej svaloviny ciev v sliznici dutiny nosnej a spôsobuje jej stiahnutie. To vyvolá zúženie ciev, zníži prietok krvi a zmenší opuch sliznice. Antazolín je antihistaminikum, ktoré po aplikácii na sliznici tlmí zápalové prejavy a pôsobí protialergicky.

Liečebný účinok nastupuje veľmi rýchlo a pretrváva niekoľko hodín (4 hodiny a viac).

Využitie

Sanorin-Analergin sa používa ako nosová roztoková instilácia na zmiernenie príznakov sennej nádchy a vazomotorickej alergickej nádchy (prejavuje sa pocitom upchatého nosa a vodnatým výtokom).

Podávanie

Sanorin-Analergin sa vyrába v podobe nosných kvapiek. Dospelí kvapkajú 3 až 4-krát denne 2 až 3 kvapky lieku do každej nosovej dierky. Deťom od 3 rokov sa podávajú 1 až 2 kvapky do každej nosovej dierky 3 až 4-krát denne.

Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup najmenej 4 hodiny. Liek sa vkvapkáva do nosovej dierky pri miernom záklone hlavy. Pri vkvapkávaní do ľavej nosovej dierky sa odporúča hlavu pootočiť doľava a pri vkvapkávaní do pravej nosovej dierky zase doprava.

Liek sa používa krátkodobo, nemá sa používať dlhšie ako 1 týždeň u dospelých a 3 dni u detí. Opakovane sa liek môže podať až po niekoľkodennom prerušení liečby.

Bio a Raw potraviny

Liek je dostupný bez lekárskeho predpisu.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky na predpis, aj voľnopredajné prípravky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Sanorin-Analergin môže po aplikácii spôsobiť pálenie nosovej sliznice a jej nadmerné vysušenie. Zriedkavo sa môžu objaviť systémové prejavy nafazolínu, ktorý sa vstrebe do krvi. Tieto prejavy môžu zahŕňať búšenie srdca, bolesť hlavy, nervozitu, zvýšenie krvného tlaku a tras končatín. Pri dlhodobejšom užívaní dochádza k vzniku slizničného návyku, kedy sliznica zduruje za kratší čas po aplikácii prípravku.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Liek nesmú užívať pacienti, ktorí majú suchý zápal nosovej sliznice (prejavuje sa pocitom sucha v nose a tvorbou chrást v okolí nosových priechodov). Okrem toho liek nie je určený pre deti mladšie ako 3 roky.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.