Maalox

MaaloxMaalox je voľne predajný prostriedok, ktorý užívajú ľudia s pálením záhy. Jeho účinnými zložkami je hydroxid hlinitý a hydroxid horečnatý.

Používa sa proti nadmernej kyslosti žalúdkovej šťavy. Obsahuje liečivá, ktoré svojím silným neutralizačným účinkom na kyselinu chlorovodíkovú, zodpovednú za kyslosť žalúdkového obsahu, túto kyslosť znižujú. Je určený na pálenie záhy a pri prenikaní kyslého žalúdkového obsahu späť do pažeráka (gastroezofageálny reflux).


Princíp doplnku Maalox

Obidve účinné látky chemicky neutralizujú žalúdočnú kyselinu a zvyšujú pH v žalúdku.

Využitie

Maalox je výborný pri akútnom pálení záhy, čo je nepríjemný pocit s bolesťou na hrudi spôsobený prienikom žalúdočnej kyseliny do pažeráka. Preparát by mal slúžiť len na nárazovú úľavu, k dlhodobej terapii sa hodia iné lieky, najmä tzv. blokátory protónovej pumpy. Tento doplnok môže byť použitý aj ako pomocný liek v terapii žalúdočného vredu a zápalu pažeráka pri refluxnej chorobe.

Podávanie

Vyrába sa v podobe tabliet a zvyčajne sa u dospelého človeka podávajú v dávke 1-2 tabliet pri nástupe ťažkostí, alebo preventívne po jedle. Maximálna denná dávka u dospelého človeka je 12 tabliet. Okrem tabliet sa Maalox vyrába v podobe bielej tekutej suspenzie (zvyčajne 1 polievková lyžica pri ťažkostiach).

U pacientov so zhoršenou funkciou obličiek sú plazmatické hladiny hliníka a horčíka zvýšené. Dlhodobé vystavovanie vysokým dávkam solí hliníka a horčíka môže u nich spôsobiť nezápalové ochorenie mozgu (encefalopatiu), úbytok duševných funkcií a schopností (demenciu), chudokrvnosť (mikrocytárnu anémiu) alebo zhoršenie dialýzou vyvolaného ochorenia kostí (osteomalácie).

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, než začnete užívať tento doplnok.

Bio a Raw potraviny

Ak sa tento prípravok užíva v odporúčaných dávkach, možno počas liečby v dojčení pokračovať.

Nevýhody

Maalox môže spôsobiť rôzne tráviace ťažkosti, najmä zápchu alebo naopak hnačky. Dlhodobé nadmerné užívanie môže narušiť metabolizmus vápnika a fosforu, ktorý sa môže prejaviť rednutím kostí.

Tento doplnok obsahuje sorbitol. Ak vám váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto doplnku.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Obsahuje tiež sacharózu. Ak máte cukrovku, musíte byť pri užívaní opatrní.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.