Ipertrofan

IpertrofanIpertrofan je liek predpisovaný v urológii, ktorý sa užíva pri liečbe porúch prostaty, hyperplazie prostaty, zápale prostaty a jeho účinnou zložkou je zlúčenina mepartricin


Princíp Ipertrofanu

Mepartricin je polysyntetická zlúčenina získavaná z kultúr baktérie známej ako Streptomyces aureofaciens. Mepartricin zlepšuje funkciu hrdla močového mechúra a znižuje výskyt ťažkostí u ochorení prostaty. Mechanizmus účinku je zrejme komplexný.

Účinok tohto spočíva v zlepšení funkcie hrdla močového mechúra u chorých s benígnou hyperpláziou prostaty (nezhubné zväčšenie prostaty) alebo so zápalom prostaty. Mechanizmus účinku mepartricinu je bez priameho hormonálneho pôsobenia. Podávanie tohto lieku vedie k obzvlášť priaznivým úpravám príznakov ochorenia prostaty, ako je časté nutkanie na močenie, časté močenie v noci, časté nutkanie na močenie sprevádzané neuspokojivým vyprázdnením mechúra a bolestivé močenie.

Využitie

Ipertrofan sa predpisuje u niektorých ochorení prostaty ako je nezhubné zväčšenie prostaty a zápaly prostaty.

Podávanie tohto lieku vedie k pozitívnym úpravám príznakov ochorenia prostaty, ako je časté nutkanie na močenie, časté močenie v noci.

Podávanie

Ipertrofan sa vyrába v podobe tabliet o sile 40 miligramov a bežná dávka pre dospelého muža je 1 tableta denne (zvyčajne večer). Užívať liek je vhodné iba podľa odporúčaní predpisujúceho lekára.

Vždy užívajte tento liek presne podľa pokynov svojho lekára alebo lekárnika. Ak si nie ste istý, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Ak užijete viac tohto lieku, ako ste mali, tak pri predávkovaní alebo náhodnom užití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Ak zabudnete užiť použiť prípravok Ipertrofan, neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú tabletu.

Liek sa užíva najlepšie počas jedla. Liek neovplyvňuje schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje.

Nevýhody

Podobne ako všetky lieky môže mať aj tento nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia prejaviť.

Ipertrofan sa zvyčajne veľmi dobre znáša. Iba v ojedinelých prípadoch pri dlhodobej liečbe sa môžu vyskytnúť bolesti žalúdka, nevoľnosť, vracanie alebo hnačka.

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára, alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.