Iburion

IburionIburion je liek zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Iný názov pre ne sú nesteroidné antiflogistiká alebo nesteroidné antireumatiká. Jedná sa bezkonkurenčne o jedny z nejpredpisovanejších a najpoužívanejších liečivÚčinnou zložkou preparátu Iburion je zlúčenina ibuprofén.

Princíp


Ibuprofén pomáha v organizme tlmiť enzým zvaný cyklooxygenáza, ktorý je zodpovedný za tvorbu zlúčenín dôležitých pre zdarný priebeh zápalovej reakcie, látok zvyšujúcich telesnú teplotu a vyvolávajúcich pocit bolesti. 

Z toho dôvodu pôsobí liek protizápalovo, tlmí bolesť a znižuje horúčku.

Využitie

Liek využívame najmä na liečbu bolesti.

Použiť ho môžeme u ortopedických bolestí (akútne záchvaty dny, zápaly šliach a kĺbov, bolesti chrbta, reumatoidná artritída, stavy po úrazoch a pod), pri bolestiach hlavy, pri migrénach, bolestivej menštruácii a pri bolestiach zubov

K zosilneniu efektu je ho možné kombinovať s inými liekmi na bolesť.

Podávanie

Iburion v tabletovej forme sa zvyčajne podáva v dávke jednej tablety pri ťažkostiach, maximálne sa odporúčajú cca 3-4 tablety denne podľa sily konkrétneho preparátu.

Nevýhody

Protizápalové lieky môžu mať vacero vedľajších účinkov. Pomerne typické sú najrôznejšie tráviace ťažkosti vrátane zvýšenia rizika krvácania do tráviacej trubice, žalúdočných zápalov a žalúdočných vredov

Tieto lieky môžu narušiť funkcie obličiek, vyvolať zvýšenie pečeňových testov, spôsobiť bolesti hlavy a alergické reakcieKombinácia s liekmi na riedenie krvi zvyšuje riziko krvácania.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/iburion

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button