Hypotylin

HypotylinHypotylin patrí medzi menej často užívaný liek na vysoký tlak (antihypertenzívum), ktorý presnejšie povedané patrí do skupiny diuretík (odvodňujúce lieky). Jeho účinnou zložkou je zlúčenina metipamid.

Princíp


Metipamid účinkuje na hladkú svalovinu ciev vrátane ciev obličiek a spôsobí ich roztiahnutie. Liek má efekt na zníženie krvného tlaku.

Okrem toho metipamid v obličkách zvyšuje straty vody do moču (diuretický efekt), ale tento účinok je proti iným diuretikám skôr slabý a krátkodobý.

Využitie

Liek môže byť predpísaný na vysoký krvný tlak. Môže sa užívať samotný, ale skôr sa kombinuje s inými antihypertenzívami.

Podávanie

Hypotylin je vyrábaný v podobe tabliet o sile 2.5 miligramu.

Liek sa môže používať iba podľa presného doporučenia predpisujúceho lekára, bežná dávka u dospelého človeka je 1 / 2-1 tableta denne. Len málokedy sa podáva celková denná dávka vyššia ako 5 miligramov.

Nevýhody

Hypotylin môže spôsobiť príliš veľký pokles krvného tlaku so slabosťou a motaním hlavy, inak môže liek svojim efektom na obličky meniť koncentrácie niektorých minerálov v krvi (vyššie riziko hypokaliémie a hyperkalciémie).

Zdroj: https://www.stefajir.cz/hypotylin

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button