Hedelix

HedelixHedelix je voľne predajný rastlinný farmaceutický produkt, ktorý sa používa na liečbu zápalových ochorení dýchacích ciest. Jeho účinnou zložkou je extrakt z listu brečtana plazivého. Používa sa na liečbu zápalov dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hlienu a liečbu príznakov chronických zápalových ochorení dýchacích ciest.

Hedelix a jeho princíp


Extrakt z brečtanu zvyšuje sekréciu hlienu v dýchacích cestách, rozpúšťa hlien, uvoľňuje stiahnuté priedušky a umožní jednoduchšie vykašliavať hlien z dýchacích ciest.

Využitie

Hedelix užívame proti zahlieneniu, ktoré sprevádza množstvo infekcií horných dýchacích ciest, zápaly priedušiek a zápaly pľúc.

Podávanie

Hedelix je číry žltohnedý roztok. Tento liek je dostupný v 2 variantoch vo forme 100 ml roztoku a roztoku s objemom 200 ml.

Liek sa obvykle podáva v dávke vzhľadom na vek:

  • u dospelých a deti staršie ako 10 rokov: 3 krát denne 31 kvapiek
  • u detí od 4 do 10 rokov: 3 krát denne 21 kvapiek
  • u detí od 3 do 4 rokov: 3 krát denne 16 kvapiek

Odmerané množstvo kvapiek sa užíva nezávisle na jedle, nezriedené a po užití vypiť dostatočné množstvo tekutín (pohár vody). Neužívať liek bez odporúčania lekára dlhšie ako niekoľko dní.

Liek obsahuje zložky extrahované z rastlín, vo fľaši sa môžu tvoriť usadeniny, ktoré môžu spôsobiť zákal alebo zanedbateľnú zmenu chuti.

Liek neobsahuje cukor ani alkohol, preto je vhodný pre diabetikov a pre pacientov, ktorí nesmú užívať alkohol.

Upozornenie

Liek sa nemá užívať počas gravidity a laktácie. Tento liek sa nesmie podávať dojčatám alebo deťom mladším ako 3 roky, pretože obsahuje mentol, mätovú a eukalyptovú silicu.

Vzhľadom na výskyt týchto pomocných látok v lieku nesmú liek užívať pacienti s bronchiálnou astmou alebo s inými respiračnými ochoreniami, ktoré sú sprevádzané výraznou hypersenzitivitou respiračného systému. Inhalácia mentolu, mätovej a eukalyptovej silice môže spôsobiť bronchokonštrikciu.

Nevýhody

Hedelix má minimum nežiaducich účinkov, nemal by sa však podávať večer, pretože rozpustením hlienov vyvolá vlhký kašeľ, ktorý by chorého v noci zbytočne vysiloval a obťažoval. Pri užívaní prípravku nemožno okrem toho vylúčiť tráviace ťažkosti a alergické reakcie.

Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri výskyte dušnosti, horúčky, pri tvorbe krvavého alebo hnisavého spúta, ihneď navštívte lekára.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button