Zinavit Immune

Zinavit ImmuneZinavit Immune je voľne predajný výživový doplnok, ktorý obsahuje zinok vitamín C. Preto je často užívaný, najmä počas zimných mesiacov ako prevencia chrípky či nádchy.

Princíp doplnku Zinavit Immune


Obe účinne zložky sú nevyhnutné pre človeka a hrajú dôležitú úlohu na správne fungovanie organizmu.

Vitamín C a zinok prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému, čo je dôležité najmä v kritických ročných obdobiach jeseň – zima – jar.

Vitamín C napomáha aj k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev, ďasien, pokožky, zubov, chrupaviek a kostí.

Zinok prispieva k udržaniu zdravých vlasov, nechtov a pokožky. Taktiež netreba zabudnúť, že obe látky sú efektívne v boji so škodlivým oxidačným stresom.

Využitie

Zinavit Immune je odporúčaný ľuďom, ktorí sú ohrození nedostatkom zinku a vitamínu C.

Tento výživový doplnok môže pomôcť udržať dobrú kvalitu vlasov, nechtov a pokožky a ďalej môže podporiť imunitný systém počas zimných mesiacov, kedy hrozí vyššie riziko infekcií. Preto sa odporúča užívať na prevenciu pred chrípkou či nádchou.

Podávanie

Vyrába sa v podobe kapsúl s postupným uvoľňovaním. V kapsliach sa vitamín C a zinok vo forme časových perličiek rozpúšťajú postupne a uvoľňujú sa tak do tela v optimálnych dávkach plynule po celý deň.

Bežná dávka pre dospelého človeka je 1 kapsula denne, ktorá sa zapije vodou. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Jedna tableta obsahuje 5 mg zinku a 300 mg vitamínu C.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj výživové doplnky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Zinavit Immune zvyčajne nemáva vedľajšie účinky. Ak sa objavia, potom sú navyše prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie, čo však platí pre všetky lieky a doplnky stravy. Najmä pri nadmernej konzumácia môže liek vyvolať laxatívne účinky – hnačku.

Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

Zinavit Immune je výživový doplnok a nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button