Wartec Cream

Wartec CreamWartec Cream je liek, ktorý sa využíva pri niektorých infekcií spôsobených HPV vírusmi. Účinnou látkou je zlúčenina podofylotoxin.

Princíp lieku Wartec Cream


Podofylotoxin je zlúčenina, ktorá sa získava z rastlinných odnoží mnoholistu (Podophyllum).

Podofylotoxin ovplyvňuje bunkové delenie a narúša množenie buniek.

Využitie

Wartec Cream sa používa v kožnom lekárstve na liečbu genitálnych bradavíc (condylomata accuminata).

Tieto útvary vznikajú v oblasti genitálií v dôsledku nadmerného množenia buniek postihnutých HPV vírusom a jedná sa o sexuálne prenosnú chorobu.

Podávanie

Tento liek sa vyrába v podobe krému a bežne sa aplikuje 2x denne na postihnuté miesta po dobu 3 dníKrém Wartec sa má používať iba na kožu postihnutú bradavicami. Krém Wartec neužívajte ústami.

Neodporúča sa aplikovať tento liek na zdravú kožu okolo bradavice.

Postihnuté miesta treba pred aplikáciou dôkladne umyť mydlom a vodou a osušiť. Krém sa aplikuje končekmi prstov 2x denne počas 3 dní a používa sa také množstvo krému, aby sa pokryl každý kondylóm, potom sa liek štyri dni nepoužíva (cyklus možno opakovať 4x za sebou počas 4 týždňov).

Krém by sa nemal dostať do kontaktu s očami, zdravou kožou a sliznicami. Po nanesení krému sa odporúča umytie rúk.

Počas liečby krémom Wartec sa neodporúča dojčiť. Počas liečby krémom Wartec sa odporúča vyhnúť sa pohlavnému styku.

Pacient musí počkať, kým bradavice nevymiznú a kým sa koža nevylieči, pretože bradavice v oblasti pohlavných orgánov sú nákazlivé a môžu sa preniesť na sexuálneho partnera/sexuálnu partnerku.

Ak bude pacient aj napriek tomu praktizovať pohlavný styk, musí používať prezervatív, aby sa predišlo šíreniu bradavíc a aby sa partner/partnerka nedostal/a do kontaktu s krémom Wartec (pretože je dráždivý).

Nevýhody

Preparát môže spôsobiť podráždenie kože, alebo vznik lokálne kožné alergické reakcie (začervenanie, svrbenie a pálenie kože).

Zriedkavé vedľajšie účinky ktoré sa môžu vyskytnúť v mieste aplikácie krému sú napr alergická reakcia, vriedky na koži, chrasty, zmena farby kože, pľuzgiere, suchosť kože, bolesť, opuch, krvácanie, poleptanie, poškodenie alebo strata vrchnej vrstvy kože, mokvanie rany.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button