Varivenol

VarivenolVarivenol je voľne predajný výživový doplnok, ktorý sa používa pri ochoreniach žíl dolných končatín. Jeho účinné látky sú hesperidín, diosmínaescín (extrakt z pagaštanu konského) a horčík.

 

Princíp doplnku Varivenol


Diosmín a hesperidín sú bioflavonoidy – látky prírodného pôvodu, nerozpustné vo vode, preto sa ťažšie vstrebávajú v tráviacom trakte.

Počas procesu mikronizácie sa čiastočky bioflavonoidov stávajú veľmi malými, čo uľahčuje ich vstrebávanie a zvyšuje účinnosť.

Obe látky účinkujú na steny krvných žíl, znižujú ich priepustnosť, zlepšujú odtok žilovej krvi z dolných končatín a navyše pôsobia ľahko protizápalovo.

Extrakt z pagaštanu konského pomáha podporovať zdravú funkciu žíl a kapilár a tradične sa používa na úľavy od pocitu ťažkých nôh.

Horčík je dôležitý pre správnu činnosť svalov, nervov a pre správnu stavbu kostí. Okrem toho má význam aj v súvislosti s výskytom kŕčov a správnou činnosťou lýtkových svalov.

Využitie

Doplnok je odporúčaný pri ochoreniach žíl dolných končatín ako je najmä žilová nedostatočnosť prejavujúce sa kŕčovými žilami, pocitom ťažkých nôh, opuchmi nôh a pod.

Okrem toho je účinný aj pri hemoroidoch.

Podávanie

Varivenol sa vyrába v podobe tabliet a jedna tableta obsahuje 450 mg diosmínu, 50 mg hesperidínu, 150 mg extraktu z pagaštanu konského a 70 mg horčíka.

Zvyčajná dávka pre dospelého človeka je 1 tableta denne. Tabletu sa odporúča užívať s jedlom a zapiť dostatočným množstvom vody.

Ide o výživový doplnok, a preto by sa nesmal používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky stravy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Varivenol má len minimum nežiaducich účinkov, ktoré sú navyše prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie.

Prípravok nie je určený pre pacientov, ktorí sú mladší ako 18 rokov. Okrem toho by ho nemali užívať ani ženy počas dojčenia alebo tehotenstva.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button