Vyliec.sk > Liek > Varivenol

Varivenol

VarivenolVarivenol je voľne predajný výživový doplnok, ktorý sa používa pri ochoreniach žíl dolných končatín. Jeho účinné látky sú hesperidín, diosmínaescín (extrakt z pagaštanu konského) a horčík.

 


Princíp doplnku Varivenol

Diosmín a hesperidín sú bioflavonoidy – látky prírodného pôvodu, nerozpustné vo vode, preto sa ťažšie vstrebávajú v tráviacom trakte. Počas procesu mikronizácie sa čiastočky bioflavonoidov stávajú veľmi malými, čo uľahčuje ich vstrebávanie a zvyšuje účinnosť.

Obe látky účinkujú na steny krvných žíl, znižujú ich priepustnosť, zlepšujú odtok žilovej krvi z dolných končatín a navyše pôsobia ľahko protizápalovo.

Extrakt z pagaštanu konského pomáha podporovať zdravú funkciu žíl a kapilár a tradične sa používa na úľavy od pocitu ťažkých nôh.

Horčík je dôležitý pre správnu činnosť svalov, nervov a pre správnu stavbu kostí. Okrem toho má význam aj v súvislosti s výskytom kŕčov a správnou činnosťou lýtkových svalov.

Využitie

Doplnok je odporúčaný pri ochoreniach žíl dolných končatín ako je najmä žilová nedostatočnosť prejavujúce sa kŕčovými žilami, pocitom ťažkých nôh, opuchmi nôh a pod. Okrem toho je účinný aj pri hemoroidoch.

Podávanie

Varivenol sa vyrába v podobe tabliet a jedna tableta obsahuje 450 mg diosmínu, 50 mg hesperidínu, 150 mg extraktu z pagaštanu konského a 70 mg horčíka. Zvyčajná dávka pre dospelého človeka je 1 tableta denne. Tabletu sa odporúča užívať s jedlom a zapiť dostatočným množstvom vody.

Ide o výživový doplnok, a preto by sa nesmal používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky stravy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Varivenol má len minimum nežiaducich účinkov, ktoré sú navyše prakticky vždy nezávažné. Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie výživové doplnky. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo!

Prípravok nie je určený pre pacientov, ktorí sú mladší ako 18 rokov. Okrem toho by ho nemali užívať ani ženy počas dojčenia alebo tehotenstva.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.