Vyliec.sk > Liek > Tebokan

Tebokan

TebokanTebokan je liek určený na terapiu demencie. Patrí do skupiny psychostimulanciá a jeho účinnou látkou je extrakt z listov ginka dvojlaločného (ginkgo biloba).


Princíp lieku Tebokan

Výťažok zlúčenín obsiahnutých v Ginkgo biloba rozširuje mozgové cievy a zvyšuje prietok v oblasti malých ciev. Zlepšenie prekrvenia mozgu má efekt na zlepšenie pamäti a poznávacích schopností. Takto dochádza v mozgu a v oblasti horných, ako i dolných končatín k zlepšeniu zásobenia tkanív kyslíkom a živinami.

Využitie

Tebokan sa používa na poruchy mozgovej výkonnosti vyvolané nedostatočným prietokom krvi mozgom, ako aj jeho nedostatočné zásobenie kyslíkom a živinami s príznakmi zníženej intelektuálnej výkonnosti, závratmi, hučaním v ušiach, bolesťami hlavy, zhoršeným videním, poruchami pamäti, bojazlivosťou a depresívnymi náladami; dementný syndróm. Okrem toho jeho využitie nájdeme aj na liečbu porúch prekrvenia v oblasti periférnych tepien, v oblasti rúk a nôh alebo intermitentnej klaudikácie (bolesti dolných končatín pri chôdzi).

Ďalej sa môže používať aj na odpornú liečbu nedoslýchavosti (čiastočná strata sluchu) na podklade cervikálneho syndrómu (poškodenie krčnej chrbtice).

Pozrite si a využite aktuálne špeciálne akcie Dr.Max – až do výšky – 40%!

Podávanie

Liek sa má používať len na odporúčanie lekára. Liek sa vyrába vo forme 40 miligramových tabliet. Liek sa obvykle užíva v počiatočnej liečbe v dávke 1 tableta 3x denne (ráno, na obed a večer), počas 8 – 12 týždňov (pričom posledná dávka by mala byť užitá najneskôr o 18. hodine).

Ak nedôjde po 2-3 mesiacoch užívania k výraznému efektu, odporúča sa terapiu ukončiť. Pri dlhodobej liečbe sa odporúča liek užívať v dávke 1 tableta 2x denne. Pri dementnom syndróme sa odporúča užívať 1-2 tablety 3x denne. Tablety sa užívajú nezávisle na jedle, vždy v celku a zapijú sa malým množstvom vody.

Tebokan neovplyvňuje hladinu krvného cukru, a preto je vhodný aj pre diabetikov. Liek je viazaný na lekársky predpis.

Nevýhody

Tebokan je prírodný liek, a preto sa po jeho užití vo veľmi zriedkavých prípadoch objavujú vedľajšie účinky, ktoré sú nezávažné. Najviac to môžu byť bolesti hlavy, rôzne tráviace ťažkosti a kožné alergické reakcie.

Počas liečby týmto liekom je nutné, aby sa pacient vyhýbal prijímaniu alkoholických nápojov. Liek nie je vhodný deťom do 12 rokov.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.