Vyliec.sk > Liek > Maca

Maca

MacaMaca je doplnok stravy, ktorý sa používa na podporu vitality a sexuálneho života. Jeho účinnou zložkou je výťažok z koreňa macy.


Princíp doplnku Maca

Maca (žerucha peruánska) je bylina, ktorá sa vyskytuje v Južnej Amerike (najmä v Peru v oblasti Ánd) a pre svoje účinky bola s obľubou využívaná juhoamerickými Indiánmi.

Tento doplnok stravy obsahuje množstvo prírodných zlúčenín, ktoré podporujú metabolizmus organizmu, posilňujú imunitu a zvyšujú sexuálnu túžbu (libido). Do určitej miery je toto komplexné pôsobenie prirovnávané ku známejšiemu ženšenu.

Využitie

Tento doplnok stravy je výrobcami doporučovaný k celkovému posilneniu organizmu, zvýšenej vitality, potlačeniu pocitu únavy a zlepšeniu odolnosti voči fyzickému a psychickému stresu. U mužov je u Macy popisované skvalitnenie sexuálneho života a zlepšenie niektorých porúch erekcie.

Hovorí sa, že dodáva energiu, zvyšuje výkonnosť mozgu, vytrvalosť (pri športe aj sexe), zvyšuje výdrž, libido, plodnosť a zlepšuje celkový zdravotný stav. Vyrovnáva hladinu hormónov (u mužov aj žien), znižuje stres a úzkosť. Stabilizuje náladovosť a depresie.  Zlepšuje zdravie zubov a kostí, posilňuje vlasy a znižuje ich vypadávanie. Zmierňuje príznaky menopauzyPMS.

Keďže koreň tejto rastliny je dobre známy, že pomáha s hormonálnou rovnováhou, ktorá často prispieva k zlepšeniu symptómov PMS a menopauzy, to sa spája aj s kontrolou hladín estrogénu u žien s PCOS (polycysticky ovariálny syndróm). Okrem toho koreň Maca čistí pleť od akné a škvŕn, napomáha rýchlejšiemu hojeniu rán.

Podávanie

Nepoužívajte ho, ak ste tehotná alebo dojčiaca. Nepoužívajte ho, ak máte rakovinu súvisiacu s hormónmi.

Používajte ho opatrne, ak máte problémy so štítnou žľazou. Svetlejší koreň potláča prijímanie jódu, zatiaľ čo tmavý obsahuje jód vo svojej prirodzenej forme. Ak ho začínate požívať, začnite s menším množstvom, nie viac ako ½ – 1 čajovú lyžičku denne!

Priemerná denná dávka je 1 polievková lyžica. Berie sa niekoľko dní po sebe, po ktorých nasleduje niekoľko dní abstinencie. Nadmerná konzumácia môže narušiť hladinu hormónov vo vašom organizme.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie výživové doplnky. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo!

Nevýhody

Maca prakticky nemáva vedľajšie účinky, aj keď sa úplne nedajú vylúčiť tráviace ťažkosti alebo alergická reakcia po požití preparátu. Tieto nežiaduce účinky však nemožno vylúčiť u ktoréhokoľvek lieku, alebo doplnku stravy.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.