Luivac

LuivacLuivac je zaujímavý preparát, ktorý sa podáva pacientom trpiacich opakovanými infekciami. Účinnou zložkou lieku je lyzát z rozličných baktérií (streptokoky, stafylokoky, hemofily, Klebsiella a ďalšie druhy).

Princíp lieku Luivac


Lyzát obsahuje zvyšky zlikvidovaných baktérií, ktoré síce nemôžu ublížiť, ale na druhú stranu dokážu stimulovať imunitný systém k vyšším výkonom.

Využitie

Daný liek je niekedy používať u opakovaných infekcií dýchacích ciest vrátane zápalov dutín a zápalov stredného ucha.

Liek môže byť užívaný samostatne ako prevencia, alebo spolu s antibiotikami pri akútnej infekcii.

Podávanie

Vždy je nutné užívať tento liek podľa odporúčania lekára. Zvyčajná dávka pre dospelých a deti je 1 tableta denne ráno.

Je vhodné začať liečbu užívaním jednej tablety z blistrového oddelenia nesúceho názov príslušného dňa v týždni (napr. na pondelok) a potom užívať jednu tabletu denne z nasledujúcich blistrových oddelení v smere šípky.

Tablety Luivacu sa majú užívať nalačno ráno. Tableta sa má prehltnuť celá a zapiť malým množstvom vody. Tablety Luivacu sa majú užívať 4 týždne (28 dní). Po období 4 týždňov bez užívania lieku nasleduje druhý 4 týždňový liečebný cyklus.

Ďalšie liečebné cykly môžu nasledovať po 28 dňových intervaloch. Trvanie liečby pacientovho špecifického prípadu určí lekár.

Vznik zvýšenej odolnosti si vyžaduje určitý čas. Ak pacient liečbu preruší alebo ju predčasne ukončí Luivac nemôže byť úplne účinný.

Z opatrnosti sa tento preparát nesmie užívať počas tehotenstva, pretože nie sú k dispozícii dostatočné skúseností s jeho používaním u tehotných žien.

Ak počas liečby Luivacom pacientka otehotnie, nie je dôvod na obavy. Užívanie tabliet sa jednoducho ukončí. Počas dojčenia môže pacientka Luivac užívať.

Nevýhody

Preparát môže po podaní vyvolať tráviace ťažkosti (nechutenstvo, nevoľnosť, zvracanie) a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie.

Prípravok je potrebné uchovávať mimo dosahu a dohľadu detí pri teplote do 25 °C. Nie je vhodné používať preparát po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli po (EXP).

Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Taktiež by sa tento liek nemal používať ak sú  viditeľné znaky poškodenia lieku.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button