Allegra Comfort

Allegra ComfortAllegra Comfort je voľne predajný výživový doplnok, ktorý sa používa na celkové posilnenie organizmu. Účinné zložky preparátu sú aminokyselina tryptofán a vitamín B6.

Princíp doplnku Allegra Comfort


Tryptofán je dôležitá aminokyselina, ktorá je jedinou stavebnou látkou hormónu serotonínu. Serotonín spôsobuje dobrú náladu, je tzv. hormón dobrej nálady.

Vitamín B6 prispieva k normálnej psychickej činnosti, ku zníženiu miery stresu, únavy a vyčerpania a zároveň zvyšuje biologickú dostupnosť tryptofánu v neurónoch.

Využitie

Allegra Comfort sa odporúča užívať na celkové posilnenie organizmu, zlepšenie nálady a posilnenie obranyschopnosti organizmu.

Užívanie je vhodné pre pacientov so zvýšenou fyzickou a psychickou záťažou, ktorí sa cítia nevýkonní a vyčerpaní.

Nedostatok aminokyseliny tryptofán sa v našom organizme veľmi rýchlo prejaví zlou náladou, niekedy môže skončiť až depresiou.

Nedostatok vitamínu B6 sa prejavuje ako kožná vyrážkaboľavé kútiky a pomerne zvláštnym príznakom je vyhladený jazyk. Postihnutý môže byť aj centrálny nervový systém so zmenami nálady, únavou a zmätenosťou.

Podávanie

Allegra Comfort sa vyrába v podobe tabliet a jedna tableta obsahuje 200 mg tryptofánu a 2,5 mg vitamínu B6.

Bežná dávka pre dospelého človeka je 1 tableta denne, ktorú sa odporúča užívať najlepšie večer, a to nalačno, a zapiť dostatočným množstvom vody.

Účinok doplnku sa objaví po 7 až 10 dňoch. Prípravok sa odporúča užívať dlhodobo, pre optimálne výsledky aspoň 1 mesiac.

Ak po 1 mesiaci užívania nebude pacient pociťovať výrazné zlepšenie nálady, môže užívať ďalej 1 tabletu nalačno ráno a 1 tabletu večer.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj výživové doplnky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Tento preparát má len minimálne vedľajšie účinky, ktoré sú navyše vzácne a prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie na niektorú zo zložiek prípravku. Tieto nežiaduce účinky sú však charakteristické pre všetky lieky, ale aj pre doplnky stravy.

Allegra Comfort je výživový doplnok a nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button