Skutočné príbehy

Otec alkoholik skončil s cirhózou a demenciou

Chcela by som napísať o tom, ako to dopadlo s mojím ockom pre tých ktorí holdujú alkoholu a majú v rodine alkoholika. Pred mesiacom sme hospitalizovali ocka v nemocnici. Otec má ťažkú cirhózou pečene a váži iba 45 kg. Momentálne je hospitalizovaný na jednej psychiatrickej klinike a mal by nastúpiť na detox, ale bohužiaľ ho psychicky a ani fyzicky určite nezvládne.

Bola u neho diagnostikovaná stredne ťažká až ťažká demencia. Vznikla z alkoholu! Otec je na vozíku, má plienky a pamätá si iba veci a udalosti z pred 20-30 rokov. Vnúčatá, ktoré strážil len nedávno strážil a má ich veľmi rád nespozná ani na fotkách.

Musíme pre neho nájsť nejaké zariadenie kde sa oňho budú starať 24 hodín denne, pretože sám o seba sa určite nedokáže postarať.

Uňho doma som našla prázdne fľaše od fernetu, ani nešli spočítať, koľko ich bolo, pretože boli úplne všade. Partnerka mu umrela pred 6 rokmi, potom nastúpil do dôchodku a to bol asi veľký impulz k tomu aby začal piť.

Ja s vnúčatami som mu asi nestačila, aj keď som sa o to stále snažila. Strážil deti, chodil s nami na výlety a dovolenky ale behom pol roka sa to všetko veľmi rýchlo zmenilo. Otecka tu teda máme fyzicky ale psychicky je už niekde inde. Je to veľmi ťažké sa s tým zmieriť, že je v takomto stave :(.

Všetkým vám prajem, aby ste úskalia života zvládli v pohode a aby váš život bol spokojný, šťastný a hlavne sa veľkým oblúkom vyhýbajte alkoholu. Erika

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button