Zinavit

ZinavitZinavit je voľne predajný výživový doplnok, ktorý obsahuje zinok a vitamín C. Preto je často užívaný, najmä počas zimných mesiacov ako prevencia chrípky či nádchy.

Princíp doplnku Zinavit


Obe účinne zložky sú nevyhnutné pre človeka a hrajú dôležitú úlohu na správne fungovanie organizmu.

Vitamín C a zinok prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému, čo je dôležité najmä v kritických ročných obdobiach jeseň – zima – jar. Vitamín C napomáha aj k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev, ďasien, pokožky, zubov, chrupaviek a kostí.

Zinok prispieva k udržaniu zdravých vlasov, nechtov a pokožky. Taktiež netreba zabudnúť, že obe látky sú efektívne v boji so škodlivým oxidačným stresom.

Využitie

Zinavit je odporúčaný ľuďom, ktorí sú ohrození nedostatkom zinku a vitamínu C. Tento výživový doplnok môže pomôcť udržať dobrú kvalitu vlasov, nechtov a pokožky a ďalej môže podporiť imunitný systém počas zimných mesiacov, kedy hrozí vyššie riziko infekcií.

Preto sa odporúča užívať ho na prevenciu pred chrípkou či nádchou.

Podávanie

Zinavit sa vyrába v podobe tabliet, ktoré sa cmúľajú. Tablety majú pomarančovú alebo limetkovú príchuť a bežná dávka pre dospelého človeka je 1 tableta denne.

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Jedna tableta obsahuje 5 mg zinku a 600 mg vitamínu C.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj výživové doplnky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Zvyčajne nemáva vedľajšie účinky. Ak sa objavia, potom sú navyše prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie, čo však platí pre všetky lieky a doplnky stravy. Najmä pri nadmernej konzumácia môže liek vyvolať laxatívne účinky – hnačku.

Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

Zinavit je výživový doplnok a nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button