Venalex

VenalexVenalex je výživový doplnok, ktorý sa používa na liečbu ochorení žíl dolných končatín. Jeho účinné zložky sú hesperidín a diosmín.

Princíp lieku Venalex


Hesperidín a diosmín účinkujú na steny krvných žíl, znižujú ich priepustnosť, zlepšujú odtok žilovej krvi z dolných končatín a navyše pôsobia ľahko protizápalovo a majú antioxidačný účinok.

Hesperidín a diosmín sú tzv. mikronizované flavonoidy. Flavonoidy sú významnými prírodnými látkami, ktoré majú preukázateľný protizápalový, protivírusový a antioxidačný účinok.

Chránia bunky pred škodlivými látkami pochádzajúcimi z vonkajšieho a aj vnútorného prostredia. Mikronizácia je metóda, ktorá zmenšuje veľkosť častíc k zlepšeniu ich vstrebávania.

Využitie

Výživový doplnok Venalex má efektívne účinky pri terapii varixov (kŕčové žily), hemoroidovžilovej nedostatočnosti prejavujúcej sa kŕčovými žilami, pocitom ťažkých nôh, opuchmi nôh, a iných ochorení žíl dolných končatín.

Tieto ochorenia nemusia hneď znamenať nebezpečenstvo, ale v značnej miere dokážu znepríjemniť život, a preto by sa mali liečiť.

Žilové varixy sú označením pre rozšírenie povrchových žíl dolných končatín. Jedná sa síce predovšetkým o kozmetický problém, za ich vznikom môže stať aj ochorenie závažnejšie a rovnako tak aj žilové varixy môžu mať vážne komplikácie.

Žilová nedostatočnosť je označenie pre situáciu, keď žily dolných končatín nie sú schopné plniť správne svoju funkciu – odvádzať krv z dolných končatín.

Hemoroidy sú veľmi častým a nepríjemným ochorením ciev nachádzajúcich sa v oblasti konečníka.

Väčšinou neohrozujú zdravie pacienta nijako zásadne, značne však môžu znepríjemniť jeho život krvácaním, ktoré často spôsobujú, je potrebné odlíšiť od krvácania spôsobeného rakovinou hrubého čreva.

Podávanie

Preparát sa vyrába v podobe tabliet a zvyčajná dávka pre dospelého človeka je 1 tableta denne. Venalex je výživový doplnok, a preto sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky výživy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Venalex má len minimum vedľajších účinkov, ktoré sú navyše prakticky vždy nezávažné. Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie.

Nie je určený pre deti a pre ženy počas tehotenstva alebo dojčenia.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button