Uniflox

UnifloxUniflox patrí medzi používané antibiotiká zo skupiny fluorochinolónov a jeho účinnou látkou je zlúčenina ofloxacín.

Princíp


Ofloxacín blokuje niektoré enzýmy, ktoré sú potrebné na tvorbu a opravu bakteriálnej DNA. Vďaka tomu je narušená schopnosť baktérií množiť sa.

Využitie

Uniflox sa využíva v liečbe očných infekcií ako sú bakteriálne zápaly rohovky, spojiviek a okrajov očných viečok, jačmenné zrno a rohovkové vredy.

Okrem toho má využitie aj v ušnom lekárstve na liečbu zápalov zvukovodu a akútnych aj chronických zápalov stredného ucha.

Podávanie

Záleží na rozhodnutí lekára, väčšinou oftalmológa (očný lekár) či lekára ORL (ušné, nosné a krčné). Tento liek existuje vo forme očných a ušných kvapiek.

Dávkovanie je individuálne, zvyčajná dávka pre dospelého človeka sú 1-2 kvapky každých 4-6 hodín do postihnutého oka, alebo 10 kvapiek 2x denne do postihnutého ucha.

Nevýhody

Vzhľadom k tomu, že tento liek sa aplikuje lokálne, sú v tomto prípade nežiaduce účinky vzácne a ide najmä o lokálne alergické reakcie.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/uniflox

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button