Jarischov roztok

Jarischov roztokJarischov roztok je voľno predajný prípravok, ktorý je veľmi často používaný u kožných ochorení. Účinnou zložkou je vodný roztok kyseliny boritej, glycerínu, metylparabénu a propylparabénu.

Princíp

Zmienené účinné zložky preparátu sa vzájomne dopĺňajú v protizápalovom efektu, upokojujú pokožku, pomáhajú odstraňovať nečistoty, umožňujú vysušovať mokvajúce ložiská a pôsobí proti svrbeniu kože.

Využitie

Jarischov roztok možno podávať pri rôznych zápalových ochoreniach kože, ako sú chronické ekzémy, zapareniny, akné a menej závažné ohraničené hnisavé kožné infekcie (ako podporný prostriedok pri ich liečbe).

Podávanie

Liečivý roztok má podobu bezfarebnej tekutiny charakteristicky príjemnej vône. Je veľmi lacný a k dostaniu je prakticky v každej lekárni.

Na postihnuté miesta pokožky sa môže aplikovať viackrát denne, nesmie sa užívať vnútorne.

Roztok nie je vhodné používať bez konzultácie s kožným lekárom.

Nevýhody

Jarischova voda väčšinou nemá vedľajšie účinky, aj keď niekedy môže vyvolať podráždenie alebo kožné alergickú reakciu (pálenie, svrbenie, začervenanie).

Zdroj: https://www.stefajir.cz/jarischuv-roztok

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button