Iberogast

IberogastIberogast je voľne predajný výživový doplnok, ktorý patrí medzi rastlinné prípravky (fytofarmaká). Účinnou zložkou je liehový extrakt z radu byliniek, pričom za hlavný sa považuje výťažok z Iberka horkej (Iberis amara).


Princíp doplnku Iberogast

Bylinné extrakty prípravku by mali pôsobiť na tráviaci trakt, upokojovať jeho funkciu, upravovať poruchy hybnosti čriev a celkovo pôsobiť proti tráviacim ťažkostiam.

Použitie

Iberogast je rastlinný preparát na liečbu žalúdočno-črevných ochorení. Tieto ochorenia sa prejavujú prevažne ťažkosťami ako sú bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče, nechutenstvo, plynatosť a nevoľnosť. Tento preparát reguluje napätie a hybnosť čriev. Uvoľňuje nepríjemné a bolestivé sťahy svaloviny žalúdka a čriev.

Je určený aj na zlepšenie funkcie a hybnosti pri ochoreniach ako syndróm dráždivého žalúdka a dráždivého čreva a na podpornú liečbu ťažkostí pri zápale sliznice žalúdka (gastritída).

Podávanie

Iberogast je voľno predajný výživový doplnok, ktorý sa vyrába v podobe roztoku a zvyčajná dávka pre dospelého človeka je 20 kvapiek prípravku podávaných 3x denne perorálne. Preparát sa užíva pred jedlom alebo s jedlom v malom množstve vody. V zásade nie sú žiadne obmedzenia pre dobu užívania. Doba užívania sa riadi podľa druhu, závažnosti a priebehu ochorenia.

Deti do 3 rokov nesmú užívať daný preparát. Užívanie preparátu u detí od 3 do 6 rokov sa neodporúča. Neodporúča sa užívať počas gravidity a dojčenia. Preparát nemá žiadny alebo má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Nevýhody

Tento doplnok nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky. Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu paradoxne zhoršené tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie na niektorú zo zložiek prípravku. Veľmi zriedkavo sa môžu vyskytnúť reakcie z precitlivenosti ako napr. vyrážky, svrbenie, dýchacie ťažkosti.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Zakalenie a prípadné zrazeniny v roztoku neovplyvňujú účinok preparátu. Pred použitím treba potriasť. Nie je vhodné používať tento preparát po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na fľaši a na škatuli po skratke „EXP“. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Bio a Raw potraviny

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.