Bellasin

BellasinBellasin [belasin] je voľne predajný výživový doplnok, ktorý obsahuje ako účinné zložky pomerne veľa rôzných zlúčenín – extrakt z olivového lístia, z kakaa, z rozchodnice ružovej, zo zeleného čaju, guarany, zázvoru, červenej ďateliny, sóje, tekvice, ďalej potom vápnik, vitamín D3 a L-karnitín.

Princíp


Účinné zlúčeniny prítomné v prípravku majú pomerne komplexné účinky, je u nich popisovaný celkový blahodárny vplyv na organizmus, zlepšenie energetického metabolizmu, posilnenie imunity, zvýšenie telesnej aktivity a duševnej sviežosti a pôsobenie proti škodlivému oxidačnému stresu.

Vápnik a vitamín D3 sú dôležité pre metabolizmus kostí a na prevenciu osteoporózy.

Využitie

Bellasin je odporúčaný ženám nad 40 rokov veku, ktoré sa blíži menopauze, alebo u ktorých už menopauza prebieha.

U tohto lieku je výrobcom popisovaný pozitívny efekt na tlmenie množstva fyzických i psychických nepríjemných príznakov, ktoré s prechodom súvisia.

Podávanie

Tento liek sa vyrába v podobe tabliet a zvyčajná dávka pre dospelú ženu je 2 tablety denne.

Doba užívania sa odporúča 2-3 mesiace.

Nevýhody

Bellasin má len minimálne vedľajšie účinky, ktoré sú navyše vzácne a prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno vznik alergickej reakcie na niektorú zo zložiek preparátu.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button