APO-Brusinky Forte

APO-Brusinky ForteAPO-Brusinky Forte je voľne predajný výživový doplnok, ktorý je obľúbený u ľudí s ochoreniami močových ciest. Účinnou zložkou preparátu je koncentrovaný extrakt z brusníc veľkoplodých (vaccinium macrocarpon).

Princíp doplnku APO-Brusinky Forte


Veľkoplodé brusnice sú jedným z najsilnejších prírodných antioxidantov. Jednotlivé zložky poskytujú veľmi výdatnú ochranu pred voľnými radikálmi.

Okrem toho sú navyše bohaté na prírodné minerály, vitamíny, stopové prvky, organické kyseliny a vlákninu.

Obsah organických kyselín – citrónovej, jablčnej a askorbovej (vitamín C) – a flavonoidov veľmi priaznivo ovplyvňuje kyslosť močových ciest i sliznice a tým účinne podporuje odolnosť a obranyschopnosť v oblasti močových ciest. Navyše obmedzujú rozmnožovanie pôvodcov chorôb.

Výsledkom všetkého je uľavenie pri akútnych ťažkostiach pri infekcii močových ciest a zníženie rizika ich recidívy.

Využitie

Výživový doplnok APO-Brusinky Forte je vhodný pre osoby so zvýšeným rizikom antibakteriálnych infekcií.

Ďalej je vhodný pre mužov so zväčšenou prostatou, pre osoby s oslabenou imunitou, pri inkontinencii, k zvýšeniu ochrany pred pôsobením voľných kyslíkových radikálov a mnoho ďalších.

Liek sa môže užívať pri infekciách močových ciest ako doplnok k antibiotikám a dostatočnému príjmu tekutín.

Okrem toho je možné aj dlhodobé užívanie lieku ako prevencia návratu infekcie.

Podávanie

Vyrába sa v podobe tekutej šťavy a bežná dávka pre dospelého človeka je 10 mililitrov šťavy 2x denne. Deti od 3 rokov užívajú polovičnú dávku.

Šťavu je možné dochutiť cukrom či pridať do čaju alebo iného nápoja.

Denná dávka 20 ml obsahuje 800 mg silného extraktu z brusníc veľkoplodých, čo zodpovedá 28 800 mg čerstvých plodov brusníc.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj výživové doplnky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Tento preparát nemá prakticky žiadne nežiaduce účinky. Podobne ako u všetkých ostatných liekov a doplnkov stravy nemožno však vylúčiť vznik tráviacich ťažkostí alebo alergickej reakcie.

Tento doplnok stravy nie je určený pre deti do 3 rokov.

Apo-Brusinky Forte je výživový doplnok a nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button