Wurm-Ex

Wurm-ExWurm-Ex je výživový doplnok, ktorý sa používa na liečbu chronických tráviacich ťažkostí. Účinnými zložkami prípravku sú extrakt listových púčikov orecha kráľovského, kurkuma, vitamín B5 (kyselina pantoténová), vitamín B2 (ribloflavín) a humát draselný.

Princíp doplnku Wurm-Ex


Extrakt listových púčikov orecha kráľovského prispieva k prirodzenej obrane tela, na normálnu funkciu črevného traktu a na normálnu činnosť obličiek. Je vhodným antioxidantom udržiava normálnu hladinu lipidov (tukov) v krvi.

Kurkuma dlhá má pozitívny vplyv na normálne trávenie, činnosť pečene a normálny stav kĺbov.

Vitamín B2 prispieva k zachovaniu zdravých slizníc, pokožky, zraku, ďalej prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, metabolizmu železa a na ochranu buniek pred oxidatívnym stresom.

Kyselina pantoténová prispieva k normálnej mentálnej činnosti a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Humát draselný má detoxikačné účinky.

Využitie

Wurm-Ex možno využiť pri chronických funkčných tráviacich ťažkostiach nereagujúcich na bežnú liečbu a spolu so zdravou výživou a dostatkom pohybu k celkovej detoxikácii organizmu.

Pri potvrdení výskytu črevných parazitov možno určite Wurm-Ex užiť ako doplnkový preparát ku klasickým antiparazitikam na predpis.

Podávanie

Vyrába sa v podobe kapsúl a zvyčajná dávka pre dospelého človeka sú 1 až 2 kapsuly denne užité večer. Bežná doba užívania je 10 až 14 dní. Detoxikáciu a odčervenie sa odporúča vykonávať 1 až 2x ročne.

Jedna kapsula obsahuje 50 mg orecha kráľovského, 30 mg humátu draselného, 10 mg kurkumy dlhej, 6 mg vitamínu B5 a 1,4 mg vitamínu B2.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj výživové doplnky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Má len minimum vedľajších účinkov, ktoré sú navyše prakticky vždy nezávažné. Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie.

Tento doplnok by nemali užívať deti, tehotné a dojčiace ženy.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button